Летимо. Квиток на Місяць та Блакитна примара — як українці заробляють мільйони на польотах у космос

13 листопада 2021, 09:09
NV Преміум

Транснаціональні гіганти вкладають у космос мільярди, щоб невдовзі отримати трильйони та світове панування. Українці віднайшли спосіб ухопити частину з цього найпривабливішого ринку в історії людства, пише журнал НВ.

Аудіоверсія колонки:

О країна міста Дніпра. За парканом з елементами колючого дроту, на невеличкому заводі Flight Control 3D-принтер друкує деталі двигуна до космічного модуля, що призначається для посадки на Місяці.

Відео дня

Перша демомодель ось-ось вирушить у зарубіжне турне — до офісу материнської компанії Firefly Aerospace (США). Її чотири роки тому заснував Максим Поляков, колишній запорізький, а тепер транснаціональний підприємець.

До березня заводчанам слід надрукувати ще п’ять модулів. І це вже буде перше льотне замовлення дніпровських «першодрукарів» космосу.

«Є три класи двигунів — ракетні, inspace (маневровий двигун) та для посадки на Місяці, — пояснює Поляков. — Три кластери, і там величезне поле для роботи».

Величезним полем для роботи стає весь космос, насамперед запуск супутників. Їх за рахунок комерціалізації галузі щодня більшає. Світові уряди поспіхом послаблюють регуляторну політику космосу, позбавляють держкомпанії традиційних монополій, чим дедалі активніше користується корпоративний сектор взагалі та український зокрема. Поріг входу в галузь знижується, інтерес — зростає.

Показати ще новини
Радіо NV
X