Космо судиться з IBM-Україна за 26 млн грн

17 серпня 2016, 18:00
944
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: ua-retail.com

Судова тяганина між компаніями триває вже рік

Мережа магазинів побутової хімії Космо судиться з компанією IBM Україна через невдале впровадження системи управління підприємством ERP Oracle в магазинах мережі

Про це повідомляє AIN.

Розробника звинувачують у тому, що Космо втратила виділені на інтеграцію 23 млн грн і не змогла реалізувати свої плани по розширенню мережі..

У 2012 році Космо вирішила збільшити мережу з 60 до 250 магазинів до кінця 2016 року. Для цього компанія Суматра ЛТД (торгова марка Космо) потрібно було потужне програмне забезпечення. Вона зупинила свій вибір на системі управління підприємством ERP Oracle, призначеної для роздрібної торгівлі, – Oracle Retail.

Космо купила ліцензію на програму за 5,4 млн грн і через рік, в 2013, уклала контракт з інтегратором IBM Україна.

Згідно з угодою, компанія повинна була впровадити систему протягом 7 місяців (з 31 березня по 31 жовтня 2013 року), але проект не реалізували. За вказаний термін його виконали всього на 15%. Сторони домовилися заморозити його до весни, але після цього робота не просунулася, відзначає видання.

"Коли ми побачили, що знову зриваються терміни, то запропонували запустити Oracle Retail хоча б для п'яти магазинів і для невеликої фізичної області нашого складу. Ми сказали їм: "Зробіть нам працездатну систему для малої частини торговельної мережі, ми потім самі встановимо її на всю мережу". Вони моментально прийняли нашу пропозицію, а термін здачі перенесли на 28 лютого 2015", – розповів виданню директор по IT Космо Ігор Маркелевич.

IBM прислав з московського офісу нового проектного менеджера. Він провів аудит проекту і оголосив, що план проекту спочатку складено неправильно і система не запрацює. Космо запропонували скласти новий план і почати роботу на нових фінумовах

У минулому році Суматра ЛТД вимагала в суді стягнення з IBM Україна приблизно 26 млн грн, з яких 10,2 млн грн і $145 000 – це сума збитків, ще 10,1 млн грн – це передоплата за проведені роботи.

Свої вимоги позивач пояснює тим, що він так і не отримав кінцевий продукт. IBM пояснюють, що створити продукт і не збиралися, а тільки повинні були надати послуги з впровадження окремих модулів системи.

Космо виграла перші дві судові інстанції. Відповідача зобов'язали повернути 14 млн грн, але 20 липня 2016 року Вищий господарський суд скасував ці рішення і відправив справу Господарський суд Києва на новий розгляд.

"В цілому IBM задоволена недавнім рішенням Вищого господарського суду", – повідомила керівник відділу маркетингу і комунікацій ІВМ Україна Тетяна Любимова.

Вона додала, що компанія утримається від подальших коментарів, "оскільки судовий розгляд не завершено".

Вибір редакції

Гаджети

Сьогодні, 20:00

article_img
Тільки в профіль. Якими будуть нові iPhone 2019
Країни

Сьогодні, 20:35

article_img
Ближче до зірок. Як буде виглядати перший в світі космічний готель за $790 тисяч на добу
Інновації

Сьогодні, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс

Головне

Інше

Сьогодні, 17:28

article_img
Капітан збірної України з біатлону достроково завершила сезон через проблеми з серцем
Події

Сьогодні, 15:00

article_img
Формат пранку. Чому в Україні стають популярними фейкові мітинги на підтримку неіснуючих кандидатів
Події

Сьогодні, 01:07

article_img
Українські військові відбили атаку диверсантів і взяли в полон бойовика