Спалах коронавірусу на півдні Китаю може викликати перебої в контейнерній торгівлі

15 червня 2021, 15:34

Спалах Covid-19 на півдні Китаю може привести до відчутних перебоїв в ланцюжку поставок. У місцевих портах «різко зріс» час очікування біля причалу.

Південна провінція Китаю Гуандун зіткнулася з раптовим сплеском випадків захворювання Covid-19, що призвело до перебоїв в роботі великих місцевих портів і зростання транспортних витрат. Про це пише CNBC.

Відео дня

Повідомляється, що через спалах захворювання місцева влада закрила райони і підприємства, щоб запобігти швидкому поширенню вірусу. За словами аналітиків і експертів в області судноплавства, це призвело до масових затримок судноплавства в великих китайських портах і до зростання і без того високі витрати на транспортування, оскільки час очікування біля причалу «різко зріс».

Відзначається, що на Гуандун, великий транспортний вузол, припадає близько 24% всього експорту Китаю. Він також є домом для портів Шеньчженя і Гуанчжоу. За даними Всесвітньої ради судноплавства, ці порти є третіми і п'ятими в світі за обсягом контейнерів.

«Збої в Шеньчжені і Гуанчжоу величезні. Вони нададуть безпрецедентний вплив на ланцюжок поставок», - зазначив засновник і головний виконавчий директор платформи інтеграції ланцюжка поставок Chain.io Брайан Глік.

Нагадаємо, що в березні цього року контейнерні перевезення вже випробували кризу через блокування Суецького каналу гігантським контейнеровозом Ever Given . 23 березня судно сіло на мілину в Суецькому каналі, перекривши один з найбільш завантажених морських торговельних шляхів в світі.

Оскільки судно заблокувало рух, щодня через канал не могли пройти товари на суму 9,6 млрд доларів.

27 березня судно вперше вдалося трохи зрушити з місця, а вранці 29 березня його зняли з мілини.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X