Конституційний суд перевірить приватизацію олігархами Укррудпрому

16 жовтня 2018, 16:30

Висока палата Конституційного Суду вирішила відкрити провадження у справі приватизації Укррудпрому.

Про це повідомили у відділі комунікацій суду.

Конституційне провадження у справі відкрили за поданням 54 народних депутатів щодо відповідності Конституції України положень абзацу шостого статті 3, частин другої - шостої статті 9, статті 12 закону Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії Укррудпром.

Відео дня


Укррудпром створена в 1998 році, її засновниками виступили Міністерство промисловості і Фонд держмайна України. У компанію входили 10 гірничодобувних підприємств.

Вісім підприємств були продані недержавним акціонерам - СКМ, групі Приват і Смарт-груп. Наразі переважною більшістю високоприбуткових гірничорудних підприємств країни володіє група Метінвест і Смарт-холдинг Ріната Ахметова і Вадима Новинського.


Нагадаємо, що у листопаді 2005 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект Про повернення у державну власність (націоналізацію) пакетів акцій підприємств державної акціонерної компанії Укррудпром , однак він не був прийнятий.

У квітні 2015 року Спеціальна контрольна комісія Ради з питань приватизації вирішила звернутися в Конституційний суд і Генпрокуратуру з проханням перевірити законність приватизації Укррудпрому.

"Комісія вирішила, що дії по організації приватизації та приватизації Укррудпрому мають ознаки ряду кримінально караних дій і вимагають ретельного розслідування", - йшлося тоді в рішенні комісії.

Показати ще новини
Радіо NV
X