Конкурс з приватизації Центренерго скасували - ФДМ

11 грудня 2018, 18:19

Конкурс з продажу державного пакета акцій енергогенеруючої компанії Центренерго 13 грудня не відбудеться через те, що до аукціону не допущені всі учасники, повідомив в.о. голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров.

За його словами, Укрдонінвест і Нафтобітумний завод не допущені до участі в конкурсі через те, що їхня документація не відповідає вимогам законодавства.

"Зокрема, пункту 5.7.14 Положення про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій акціонерних товариств, щодо надання інформації та копій документів стосовно пов’язаних з потенційним покупцем осіб. Також не надано копії документів, на підтвердження отримання коштів на суму не меншу ніж початкова ціна продажу об’єкту", - наголосив Трубаров.

Відео дня

Крім того, за даними правоохоронців, кінцевий бенефіціар одного з учасників конкурсу є засновником і контролером компаній, зареєстрованих в РФ, про що в конкурсній документації замовчується.

Раніше НВ Бізнес повідомляв, що участь в аукціоні з приватизації Центренерго, крім білоруського нафтотрейдера Інтерсервіс, планують прийняти ще чотири компанії.

Центренерго - найбільша енергогенеруюча держкомпанія. 78,3% акцій належить Фонду держмайна. Експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною потужністю 7660 МВт (близько 14% від всеукраїнського показника).

Приватизація Центренерго є одним з ключових умов переговорів з МВФ, але процес затягується з 2015-го. За підсумками минулого року компанія в 5 разів збільшила чистий прибуток - до 1,9 млрд грн. Активи на кінець 2017 року перевищили 10 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X