Конгресмени США вимагають відкласти зняття санкцій з компаній Дерипаски

9 січня 2019, 08:50

Представники від Демократичної партії США, які очолили комітети Конгресу після виборів, вимагають від міністра фінансів Стівена Мнучіна відкласти зняття санкцій з компаній російського олігарха Олега Дерипаски.

Відповідне звернення опубліковане на сайті комітету із закордонних справ.

У тексті листа йдеться, що повідомлення про рішення зняти санкції з компаній Дерипаски надійшло в грудні минулого року незадовго до початку "шатдауна", а припинення роботи американського уряду ускладнює розгляд цього питання Конгресом в 30-денний період, як того вимагає законодавство.

Відео дня

"Є низка додаткових питань, які ми і інші члени Конгресу повинні вирішити, щоб повністю оцінити, чи є угода США і зняття санкцій виправданими", - підкреслили конгресмени.

Вони додали, що умови зняття санкцій зосереджені на зміні відносин Дерипаски з компаніями Rusal, EN+ і Євросибенерго, зміні структури управління EN+ і Rusal, а також підвищення вимог до звітності.

Лист міністру фінансів США підписали сім голів комітетів.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. У списку санкцій Мінфіну США потрапили три компанії російського олігарха Олега Дерипаски - Базовий елемент (Basic Element Limited), En+ Group і Русал.

У грудні 2018 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США поінформувало Конгрес про плани виключити російські компанії En+, Русал і Євросибенерго зі списку санкцій.

Зняття санкцій стало можливим після реструктуризації і змін в корпоративному управлінні компаній - Дерипаска погодився скоротити свою участь в компаніях. Сам олігарх залишиться в списку санкцій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X