Кому має підпорядковуватися Укрзалізниця — думка глави компанії

16 вересня 2019, 19:45

Голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов вважає, що компанію потрібно знову підпорядкувати Міністерству інфраструктури.

Про це він сказав в інтерв'ю НВ Бізнес.

"У нас управління здійснюється через Міністерство економіки. Але я категорично підтримую і завжди підтримував без прив'язки до персоналій підпорядкування Укрзалізниці Міністерству інфраструктури. Особливо зараз, коли компанія трансформується", - зазначив Кравцов.

Відео дня

Рішення про передачу Укрзалізниці зі сфери управління Мінінфраструктури в безпосереднє підпорядкування Кабінету міністрів уряд прийняв на початку 2017 року. За словами Кравцова, "це був досить хороший період, тому що вдалося серйозно дистанціюватися від політичної частини Укрзалізниці". Крім того, була сформована наглядова рада.

"Багато реформ, які раніше стримувалися через суб'єктивні причини, активізувалися. За два роки змогли провести дуже багато змін в структурі управління компанією, що підтверджується міжнародними експертами і фінансовим становищем компанії. Згадайте, що два роки тому Укрзалізниця була в стані технічного дефолту, а я повинен сказати, що це був фактичний дефолт. Сьогодні ми маємо кредитний рейтинг на рівні держави. Кілька місяців тому ми здійснили ефективне розміщення облігацій. Компанія в стабільному фінансовому положенні", - сказав він.

Нагадаємо, міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив на минулому тижні, що відомство найближчим часом збирається повернути собі контроль над УЗ.

«Якщо за транспортну стратегію і інфраструктуру відповідає Міністерство інфраструктури, то логічно, що залізниця як невід'ємна частина всього цього живого організму повинна повернутися назад», - сказав Криклій.

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо NV
X