Доведеться стати в чергу. Як держава компенсуватиме втрату житла

5 травня, 11:23
Агресори щодня знищують житлові будинки в Україні (Фото:ДСНС)

Агресори щодня знищують житлові будинки в Україні (Фото:ДСНС)

Українці повідомили про пошкодження або знищення близько 9,4 млн кв. м квартир та будинків

Близько 135 тис. інформаційних заявок надійшло від українців, чиє житло пошкоджено чи знищено після вторгнення Росії до України. Про це під час дискусійної панелі, організованої виданням Commercial Property, заявила глава партії Слуга народу Олена Шуляк. Загальна площа постраждалого житла становить 9,4 млн. кв.

Відео дня

«Закон про компенсацію ще не ухвалено, але ми вже збираємо дані від населення», - каже Шуляк. І додає, що спочатку держава має намір допомогти фізичним особам, а потім працювати із бізнесом.

Процедуру компенсації прописано у законопроекті №7198, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні у квітні. У ньому зазначено, що кожен українець, чия нерухомість постраждала, може отримати компенсацію квадратними метрами – нову квартиру чи будинок. Площа нового житла не може перевищувати 150 кв. м, а вибрати його можна в будь-якому регіоні країни. Перед другим читанням для приватних будинків максимальний метраж можуть збільшити до 250 кв.

Планується, що у кожному місті працюватиме комісія з питань розгляду питань компенсацій. Вона збиратиме інформацію про постраждале житло, перевірятиме документи та звірятиме всю інформацію з даними держреєстрів. Її фахівці відповідатимуть за проведення експертизи кожного будинку. Потім інформація передаватиметься до спеціального фонду, який відповідатиме за компенсацію житла.

У кожному місті буде сформована черга з потенційних отримувачів житла. Першочергове право на компенсацію отримають соціально незахищені групи населення та учасники бойових дій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X