Компанія Жеваго пояснила причини звільнення аудитора і відставки двох директорів

2 травня 2019, 15:16

Ferrexpo надає додаткову інформацію у відповідь на наведені Deloitte причини своєї відставки

Британська Ferrexpo plc бізнесмена Костянтина Жеваго випустила розширену заяву про причини відмови міжнародної аудиторської компанії Deloitte LLP від продовження роботи в якості аудитора Ferrexpo, а також відмову двох невиконавчих директорів Ferrexpo - Мері Рейлі і Берт Накен - балотуватися на наступний термін в раду директорів компанії на чергових зборах акціонерів 7 червня 2019 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Як повідомила компанія на Лондонській фондовій біржі, Ferrexpo відкрита до діалогу з інвесторами, обговорення всіх питань, продовжує стабільно працювати, а також шукає нового аудитора і членів дирекції.

При цьому наголошується, що після оголошення 26 квітня 2019 року про відставку Deloitte LLP як аудиторів групи з негайним вступом рішення в силу, у директорів Ferrexpo з'явилася можливість розглянути і проаналізувати заяву про причини, надану Deloitte, і опублікувати їх сьогодні в повному обсязі для інформування всіх акціонерів.

"Директора приймають до відома причини, за якими Deloitte йде у відставку (які додаються до цього оголошення), і, зокрема, думку Deloitte про те, що компанія затримала початок незалежної перевірки благодійних пожертвувань групи для Blooming Land. Компанія сформувала свою власну обґрунтовану думку і вважає, що вона розпочала офіційну незалежну перевірку в належний час з урахуванням інших кроків, які вона робила, і всіх супутніх обставин", - йдеться в заяві компанії на біржі.

При цьому Ferrexpo призводить додаткову інформацію у відповідь на наведені Deloitte причини своєї відставки.

Так, Ferrexpo констатує, що група припинила пожертвування на користь Blooming Land в травні 2018 року. У червні 2018 року Ferrexpo попросила Deloitte переглянути перевірені фінансові звіти Blooming Land за 2017 рік і доповісти директорам, серед іншого, про ступінь залежності, яку можна було б побачити за цими рахунками.

Також повідомляється, що результати діяльності Ferrexpo за півріччя були опубліковані 1 серпня 2018 роки після огляду Deloitte. Як зазначається в цьому документі, перевірка Deloitte не вказала на будь-які питання, які змусили Deloitte вважати, що результати півріччя не були підготовлені відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, правилами розкриття інформації та правилами прозорості FCA.

Як повідомлялося, 26 квітня капіталізація Ferrexpo за день впала на $500 млн.

Група Ferrexpo є найбільшим виробником і експортером окатишів серед країн колишнього СРСР. Поточні виробничі активи - Полтавський і Єристівський ГЗК. Гендиректор (CEO) компанії, народний депутат Костянтин Жеваго контролює 50,3% акцій компанії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X