Компанія з орбіти Коломойського, яку ПриватБанк звинувачує у відмиванні грошей, отримала в США $2 млн пільгових кредитів

8 липня 2020, 13:56

Американська компанія Optima 777, яка фігурує в позові ПриватБанку до екс-власників банку щодо відмивання грошей, отримала в США пільгових кредитів на суму як мінімум $2 млн.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Пільгові кредити за Програмою захисту зарплат (Paycheck Protection Program) призначені для того, щоб малий бізнес міг продовжувати платити зарплати співробітникам, не дивлячись на труднощі, які виникли через пандемію коронавірусу. Загальний обсяг програми - $669 млрд. Перелік одержувачів пільгових кредитів публікує федеральна влада США.

Відео дня

Екс-співвласник ПриватБанку Ігор Коломойський від коментарів відмовився.

Компанія Optima 777, яка є співвласником готелю Westin в Клівленді (штат Огайо), отримала від $2 до $5 млн, щоб зберегти 240 співробітників. В опублікованих документах точні суми кредитів не вказані. В Optima 777 не відповіли на запит Bloomberg про коментар.

Нагадаємо, що в травні минулого року ПриватБанк подав позов до Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в Канцелярський суд штату Делавер. ПриватБанк звинувачує їх у відмиванні $622,8 млн, які були видані банком у вигляді кредитів пов’язаним з попередніми власниками компаніям, але потім були використані іншими компаніями на придбання для них активів у США. Йдеться про феросплавні і металургійні заводи, комерційну нерухомість і готелі. Одна з компаній, Optima Ventures, стала найбільшим власником комерційної нерухомості в американському Клівленді. Найбільше майна у Коломойського і Боголюбова ПриватБанк виявив у штатах Огайо, Іллінойс і Техас.

Юристи ПриватБанку повідомили також, що з січня 2006-го по грудень 2016 року загальний рух грошових коштів (кредитів) по рахунках кінцевих бенефіціарів власників у кіпрському філії ПриватБанку, які використовували для відмивання коштів, становив $470 млрд, що приблизно вдвічі перевищує валовий внутрішній продукт Кіпру за той же період.

Показати ще новини
Радіо NV
X