Компанія Ахметова продавала Україні електроенергію вдвічі дорожче, ніж Угорщині – Наші гроші

13 березня 2019, 17:13

Ціна українського Енергоринку для ДТЕК виявилась на 45% вище від ціни угорської біржі

Україна у лютому 2019 року закуповувала електроенергію у вугільних електростанцій майже вдвічі дорожче від цін, по яким у Європі купували електроенергію групи ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова. Про це пишуть Наші гроші.

Відео дня

"За даними ДП Енергоринок, у лютому 2019 року середня ціна продажу електроенергії в Оптовий ринок виробниками ТЕС становила 2167 грн/МВт*г за наростаючим підсумком (0,072 євро за кВт*год). Таким чином у лютому тариф теплової генерації виріс на 16% у порівнянні із січнем цього року. Це новий рекордно високий тариф ТЕС за всю українську історію", - повідомляє видання.

У свою чергу на Угорській енергетичній біржі електроенергія у лютому котувалась по 49,56 євро, або близько 1530 грн/МВт*г. Тобто ціна українського Енергоринку на 45% вище від ціни угорської біржі.

В Україні найбільшим постачальником "вугільної" електроенергії є група ДТЕК. Також ДТЕК контролює понад 90% експорту електроенергії в Угорщину. У грудні 2017 року Антимонопольний комітет видав рекомендацію Міністерству енергетики та НКРЕКП щодо відкриття ринку для імпорту, але ці органи не надали дозволу на імпорт дешевшої електроенергії з Європи.

На експорт йде електроенергія, яка вироблена Бурштинською і Добротвірською теплоелектростанціями. Вони знаходяться в Бурштинському енергоострові, який від’єднаний від енергосистеми України та синхронізований з європейською системою. "Ці ТЕС спочатку дорого продають свою електроенергію Енергоринку, а потім дешево викупають її назад по ціні оптового ринку для цілей продажу за кордон. На 2018 року розбіг цін був такий – ДТЕК продавав Енергоринку по ціні 1,8 грн за кВт*год, а потім викуповував по 1,59 грн за кВт*год, і у річному вимірі це становило 1,3 млрд грн. дотації групі Ахметова з боку усіх виробників дешевшої електроенергії України", - пишуть Наші гроші.

З весни 2016 року в Україні діє формула Роттердам+, яка спричинила зростання тарифів ТЕС на 140% – із 0,9 грн за кВт-год до 2,2 грн за кВт-год.

Раніше повідомлялося, що компанія ДТЕК Енерго за підсумками 2018 року отримала чистий прибуток 5,25 млрд грн, тоді як 2017 рік вона завершила з чистим збитком у розмірі 2,91 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X