Компанія Ахметова привласнила будівлю в центрі Києва – прокуратура

5 квітня 2019, 10:47

За даними прокуратури, компанія Київенерго заволоділа комунальною насосною станцією на Печерську

Службові особи компанії Київенерго підозрюються у заволодінні комунальною насосною станцією № 4 по вул. Курганівська, 4 у Печерському районі Києва. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 15 лютого, пишуть Наші Гроші.

Відео дня

За даними слідства, в порушення законодавства відбулося неправомірне оформлення права власності на цю насосну станцію (загальна площа 2854 кв м) і її подальший продаж компанії ДТЕК Сервіс.

Слідчі встановили, що у лютому 2017 року приватний нотаріус, ймовірно, з порушенням оформила право власності на насосну станцію на підставі наданих службовими особами Київенерго документів. А у грудні 2017 року станцію продали ДТЕК Сервіс за 14 млн грн. Будівля розміщена на комунальній ділянці площею 0,36 га по вул. Курганівська, 4 у центрі Києва.

Слідчі стверджують, що жодних рішень про відчуження насосної станції Київрада не приймала. Крім того, до статутного фонду Київенерго вона теж не передавалася.

Зауважимо, що у 2005 році Київенерго вже подавало пакет документів в головне управління комунальної власності Києва для оформлення свідоцтва про право власності на насосну станцію № 4, однак отримало відмову у зв’язку з відсутністю підстав для таких дій.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому у березні 2018 року на підставі матеріалів головного управління СБУ у Києві та Київській області, здійснює Київська місцева прокуратура № 6.

14 лютого 2019 року прокурор у провадженні виніс постанову про визнання насосної станції № 4 речовим доказом. 15 лютого суд наклав арешт на станцію і заборонив будь-які дії, пов’язані з її відчуженням чи розпорядженням.

Прокуратура також подала позов до Госпсуду Києва з вимогою скасувати рішення нотаріуса про реєстрацію права власності на насосну станцію за Київенерго, визнати недійсним договір про продаж станції ДТЕК Сервіс, а також скасувати реєстрацію права власності на будівлю за цією фірмою. Розгляд призначено на 18 квітня.

Засновниками ДТЕК Сервіс є DTEK B.V. (99,99%) Ріната Ахметова і ТОВ Перший радник (0,01%), засновником якого є Анатолій Шкурка. Київенерго також контролює Рінат Ахметов.

Насосна станція №4 забезпечує теплопостачання 1176 споживачів столиці, серед яких 9 шкіл, 10 дитячих садків, 18 лікувальних закладів, 261 житловий будинок та 878 інших споживачів центральної частини Києва, зокрема низка державних закладів.

Раніше повідомлялося, що Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком.

Також НВ писало, як і чому Рінат Ахметов збільшив свої статки всупереч окупації Донбасу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X