Компанія Ахметова звинуватила Межигір'я в незаконному споживанні електроенергії

19 квітня 2019, 12:56

Підприємство ДТЕК Київські електромережі звинувачує національний парк Межигір'я в розкраданні електроенергії

15 квітня підприємство ДТЕК Київські електромережі звернулося до Вишгородського районного відділу внутрішніх справ Київської області зі скаргою на незаконне споживання електроенергії національним парком Межигір'я, який знаходиться під управлінням Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА). Про це повідомляє Delo.

Відео дня

За інформацією компанії, за 11 місяців, протягом яких АРМА є управителем об'єкта, агентство так і не уклало договір про постачання і розподіл електроенергії з жодною з енергопостачальних компаній.

У ДТЕК Київські електромережі заявили, такі дії є порушенням закону України про ринок електричної енергії та Правил роздрібного ринку електричної енергії і підпадають під ознаки кримінального злочину відповідно до статті 188-1 Кримінального кодексу України (Розкрадання електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання).

У компанії зазначили, що договір між ПАТ Київенерго, правонаступником якого є ДТЕК Київські електромережі, і ТОВ Танталіт, (власником Межигір'я) закінчилася 1 січня 2016 року. Після цього почалося бездоговірне і безоплатне споживання електроенергії.

"З 1 січня 2016 року по 8 квітня 2019 року Межигір'я самовільно й безоплатно спожило близько 22 млн кВт-год електроенергії на суму понад 41 млн грн. При цьому заборгованість Межигір'я за електроенергію, підтверджена судовими рішеннями, становить 13,6 млн грн", - повідомили в компанії.

У ДТЕК Київські електромережі підкреслили, що неодноразово зверталися до АРМА з пропозицією укласти договір на розподіл електричної енергії, зокрема останній раз - 18 січня, проте відповіді отримано не було.

"Компанією було прийнято рішення обмежити подачу електроенергії на об'єкт за процедурою, передбаченою законодавством. Для цього в березні компанія направила в АРМА офіційне звернення про доступ на підстанцію ПС-110 Прибережна для проведення відключення об'єкта. Однак працівники ДТЕК Київські електромережі двічі були не допущені до підстанції третіми особами в камуфляжі, які представлялися представниками ГО НПУ Межигір'я. Чи мають ці особи зв'язок з АРМА - компанії невідомо", - сказано в повідомленні.

ДТЕК Київські електромережі входить в операційний холдинг ДТЕК Мережі в структурі енергетичного холдингу ДТЕК, який у свою чергу входить до складу фінансово-промислової групи СКМ, власником якої є Рінат Ахметов.

30 листопада 2017 року резиденція екс-президента Віктора Януковича Межигір'я перейшла у власність держави. Суд визнав недійсним договір про передачу Межигір'я у приватну власність.

Раніше повідомлялося, що Агентство по розшуку та управління активами знову продовжило конкурс з відбору управителя для Межигір'я.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X