«РФ пообіцяла віддячити». Компанії, пов’язані з Медведчуком і Козаком, будують канатну дорогу між Росією і Китаєм — Схеми

17 грудня 2020, 23:32

Компанії, пов’язані з сім'єю голови політради партії ОПЗЖ Віктора Медведчука і його соратника Тараса Козака, зводять канатну дорогу між Російською Федерацією і Китаєм, говориться в розслідуванні Схеми .

За інформацією журналістів, після закінчення будівництва в Амурській області російська влада обіцяє його реалізаторам податкові пільги для комерційної діяльності на кордоні двох країн.

Відео дня

Журналісти встановили, що Олександр Барімов - власник і директор російської компанії ЗЕД Девелопмент, що зводить канатну дорогу, одночасно є гендиректором АТ Ньюйол. Ньюйол входить в структуру Південь Енерго - компанії, вигідною власницею якої, згідно з декларацією Медведчука, є його дружина - телеведуча Оксана Марченко.

Барімов спільно користувався однією машиною з Олександром Мартиненком - засновником АТ Ренесанс, вірогідною власницею якої, згідно з декларацією Медведчука, є Оксана Марченко, йдеться в розслідуванні.

Крім цього, в Марченко з Барімовім є фінансові взаємини - придбання цінних паперів - на значні суми (понад 133 000 000 рублів - це приблизно 2,1 мільйона доларів). А в період з 2016 по 2018 рік той же Олександр Барімов керував російською фірмою соратника Медведчука - народного депутата Тараса Козака ТОВ Добробут Інвест (Козак декларував цю компанію як власну в 2015, 2016 2017 і 2018 роках).

Журналісти Схем підкреслюють, що зв'язок з родиною Медведчука простежується і через інвестора будівництва канатної дороги - групу компаній Регіон.

ГК Регіон, як зазначено на її сайті, контролюється російським бізнесменом Сергієм Сударикова, якого в російських ЗМІ називають близьким до Ігоря Сєчіна - глави Роснефти і давнього друга президента Росії Володимира Путіна.

У листопаді минулого року російський Інтерфакс повідомив, що брат Віктора Медведчука Сергій Медведчук бере участь в прийнятті рішень щодо розвитку ВАТ Аптечна мережа 36,6. Великим акціонером цієї компанії є Московський кредитний банк з концерну Россіум, який тоді очолював Сергій Сударіков.

Віктор Медведчук в коментарі журналістам підтвердив, що його брат Сергій співпрацює з зазначеними компаніями, одночасно спростував свій бізнес-інтерес в будівництві канатної дороги і своє знайомство з Олександром Барімовім.

Показати ще новини
Радіо НВ
X