Компанії Коломойського запідозрили у виведенні $1,7 млрд з України

26 січня 2018, 08:44

У 2014 році 42 компанії, зареєстровані у Дніпропетровській області, які входять до сфери бізнес-інтересів українського олігарха Ігоря Коломойського, уклали фіктивні угоди на поставки товарів, і таким чином вивели з України на Кіпр $1,7 млрд.

Про це пише Reuters.

У судових рішеннях зазначається, що ці фірми отримували кредити у Приватбанку.

Вищевказану суму компанії перерахували шести фірмам з Великобританії і Британських Віргінських островів як передоплату за майбутні поставки марганцевої руди, мазуту, кранів. Ніяких поставок в подальшому не було, а кошти зберігалися у кіпрському філії Приватбанку.

Відео дня

У серпні 2014 року компанія Profit перерахувала $48,5 млн компанії Trade Point Agro в якості передоплати за поставку поліетилентерефталату. Однак вказаний товар знову поставити не вдалося. Пізніше український суд зобов'язавши компанію Trade Point Agro повернути гроші. При цьому, компанія це рішення не оскаржила, але і грошей не повернула.

Видання повідомляє, що деякі з компаній, які кредитував Приватбанк, так само як і фірми, які повинні були поставити послуги, мають ознаки фіктивності. Зокрема, ніяких ознак знаходження Trade Point Agro за вказаною адресою не було.

Крім того, з'ясувалося, що дві з компаній, зареєстрованих у Лондоні, Trade Point Agro і Teamtrend, мали загального директора, а Teamtrend і Collyer мають загальних секретарів та директорів.

У НБУ вважають, що співробітники Приватбанку штучно завищували вартість активів, під які вони надавали кредити, щоб створити враження, що заборгованість по кредитах становила $1,7 млрд.

При цьому, у консалтинговій компанії Gabara Strategies, яка виступає від імені колишніх акціонерів Приватбанку - Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова - заявляють, що кредитування зазначених компаній не привели до втрати $1,7 млрд або будь-яких інших збитків фінустанови.

Раніше повідомлялося, що 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а ПриватБанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн.

За даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром активів банк займав перше місце (237,3 млрд грн) серед діючих банків.

Нагадаємо, Приватбанку до націоналізації завдали шкоди мінімум на $5,5 млрд через схеми відмивання коштів. Kroll з'ясувала, хто був організатором махінацій всередині Приватбанку. Коломойський вважає розслідування "маренням"

Показати ще новини
Радіо НВ
X