Компанії Ахметова вперше за 15 років довелося по максимуму працювати на енергосистему України

2 лютого 2018, 19:15

Через різке зниження температури в Україні 26-28 січня одразу три енергоблоки Бурштинської ТЕС (теплоелектростанції, яка належить ДТЕК Західенерго Ріната Ахметова) виробляли електроенергію для українських споживачів. Тоді як за звичайних умов на енергосистему України працює лише два блоки, а більша частина електроенергії продається на експорт в Європу.

Про це повідомили в прес-службі Укренерго – державної компанії-оператора об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України.

"З 26 по 28 січня, виходячи із умов роботи ОЕС України, які були досить напруженими через зниження температури до -18°C, вперше за майже 16 років три енергоблоки Бурштинської ТЕС – 8-й, 9-й та 11-й – працювали на енергосистему України", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Завдяки цьому вдалося отримати додатково +200 МВт потужності для покриття пікових навантажень.

До цього протягом багатьох років після виокремлення у 2002 році Бурштинського енергоострова та його включення на паралельну роботу з європейською мережею системних операторів (ENTSO-E), схемою його роботи була передбачена технічна можливість роботи лише двох енергоблоків Бурштинської ТЕС (№ 8 та №9) як на мережу Острова» так і на мережу основної частини об’єднаної енергосистеми України.

«Включення трьох енергоблоків Бурштинської ТЕС на основну частину ОЕС України буде і надалі використовуватись при безумовному забезпеченні балансування Острова Бурштинської ТЕС», – зазначив заступник директора з оперативного керування-головний диспетчер Віталій Зайченко.

Нагадаємо, що понад два роки тому, у серпні 2015 року, Кабінет міністрів доручив вжити заходів щодо перефіксаціі трьох блоків Бурштинської ТЕС для їх роботи у складі об’єднаної енергосистеми України.

В травні 2017 року було затверджене технічне рішення, яке дозволило забезпечити можливість переключення додаткового блоку. Восени зміни були погоджені з польським системним оператором PSE S.A.

Показати ще новини
Радіо NV
X