Компанії Ахметова нарахували майже $82 млн пені за Укртелеком

20 жовтня 2017, 08:46
Господарський суд Києва не тільки прийняв рішення повернути в держвласність 92,791% пакета акцій оператора зв'язку, а й вирішив стягнути з ЕСУ $81,9 млн пені за невиконання інвестиційних зобов'язань

Про це заявив глава Фонду держмайна України (ФДМУ)Віталій Трубаров, повідомляє прес-служба ФДМУ.

"За результатами перевірки в лютому 2017 року встановлено невиконання компанією ЕСУ інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років інвестицій в сумі не менше $450 млн", - зазначив Трубаров.

Відео дня

Він також додав, що Укртелеком не виконав пряме умова договору, яка передбачала передачу телекомунікаційної мережі спеціального призначення у власність держави.

Крім того, він нагадав, що закон не передбачає в разі повернення приватизованого об'єкта в держвласність ніякої компенсації інвестору за придбаний пакет акцій, оскільки дана норма була вилучена ще в 2012 році.

Нагадаємо, в 2011 році ФДМУ за підсумками конкурсу продав 92,79% акцій Укртелекому українській "дочці" австрійської EPIC - ЕСУ - по 10, 5 млрд грн. Тим часом, виявилося, що покупку частково профінансували Ощадбанк і Укрексімбанк. За кілька тижнів до переводу на рахунок ФДМУ другого траншу за Укртелеком ЕСУ випустила облігації на суму 4,2 млрд грн, які і купили два державні банки.

Група СКМ українського олігарха Ріната Ахметова придбала ЕСУ в 2013 році. Але викупити облігації у держбанків в повному обсязі компанія так і не змогла.

Також раніше повідомлялося, що столичний суд виніс рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України (ФДМУ) і ЕСУ (дочірня компанія СКМ і власник 92,79% акцій оператора) по Укртелеком.


Укртелеком - монополіст на українському ринку фіксованого зв'язку. Також компанія є найбільшим в країні інтернет-провайдером. У першому півріччі 2017 року компанія отримала чистий прибуток 355,3 млн грн, а її чистий дохід склав 3,1 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X