Компаніям Коломойського дозволили стягнути $140 млн компенсації з РФ

2 жовтня 2018, 14:51

Апеляційний суд Києва визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги від 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за майно у Криму екс-глави Приватбанку і ще 17 компаній, що мали активи у Криму, і ухвалив видати відповідні виконавчі листи на користь позивачів.

Відповідну ухвалу суд виніс 25 вересня, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з судовим рішенням, листи повинні бути видані на присуджені Гаазьким арбітражем позивачам сумарно близько $130,5 млн компенсації за нерухомість, $9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR + 1% складних відсотків щорічно.

Відео дня

Зазначимо, що ухвалу суду може бути оскаржено у Верховному суді протягом 30 днів з дня проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до цього суду.

Раніше повідомлялося, що зазначений вище розгляд ініціювали позивачі проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ та України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) та відповідно до регламенту UNCITRAL.

Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом вжиття із серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їхнім інвестиціям в об'єкти нерухомості, що розташовуються в Криму, і врешті призвели до експропріації цих інвестицій. Серед позивачів, зокрема, компанії Аеробуд, Крим Девелопмент, Нива-тур, УБК-Інвест, Едельвейс-2000, Планета, Приватофіс, Приватленд, Дан-Панорама, Санаторій Енергетик, Фінансовий капітал і Фінансовий вектор. Деякі з цих компаній пов'язують з бізнесменом і колишнім власником націоналізованого Приватбанку Ігорем Коломойським.

Нагадаємо, що на початку вересня Апеляційний суд Києва заарештував акції Промінвестбанку, Сбербанку та ВТБ Банку (всі - Київ). Цю ухвалу винесли у зв'язку з заявою про забезпечення позову про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня. Арешт на акції вищевказаних банків накладено за позовом низки компаній, які пов'язують з Коломойським.

Показати ще новини
Радіо NV
X