Компанія Пінчука просить кредиторів списати половину боргу з $1,2 млрд - ЗМІ

6 серпня 2018, 14:15

Найбільший виробник труб в світі - компанія Інтерпайп, що належить українському бізнесменові Віктору Пінчуку, представила кредиторам попередній план реструктуризації зобов'язань на $1,3 млрд. Якщо його погодять, близько 60% боргу компанії буде списано.

Про це йдеться у звіті інвестиційної компанії Concorde Capital з посиланням на дані ресурсу Reorg Research, що спеціалізується на зборі інформації про проблемні борги компаній.

Зокрема, виробник пропонує обміняти $1,3 млрд боргу і акумулювати невиплачені відсотки на три нових боргових інструменти: шестирічні облігації на суму $310 млн з купоном 9,35%, кредит на суму $45 млн для міжнародних кредиторів і кредит в розмірі $45 млн для українських банків. Решту боргу буде списано.

Відео дня

Міжнародні кредитори і власники облігацій отримають інструменти з прив'язкою до EBITDA, тоді як українські банки отримають трохи інші умови, але з меншим списанням боргу.

Умови реструктуризації також припускають накладення на Інтерпайп штрафу в розмірі $40 млн, якщо він допустить невиплату за новими євробондами або кредитами перед міжнародними банками.

При цьому Інтерпайп обіцяє виплатити кредиторам істотну комісійну винагороду при схваленні плану реструктуризації зобов'язань.

Як зазначає аналітик Concorde Capital Дмитро Хорошун, за оцінками інвесткомпанії, номінальне списання становитиме 59% для внутрішніх кредиторів і 62% для міжнародних кредиторів, включаючи власників облігацій.

Досі українським компаніям не вдавалося домогтися від кредиторів згоди на істотні списання боргу.

"Якщо Інтерпайп впорається з такою угодою, це буде великим успіхом для компанії", - зазначив Хорошун.

Пропозиція про реструктуризацію була представлена на зборах кредиторів в Лондоні 17 липня.

За даними Reorg Research, один з кредиторів Інтерпайпу - VR Capital, з 2015 року знаходиться з ТКК в судових позовах, наполягаючи на ліквідації її холдингової структури - Interpipe Limited.

Інтерпайп з 2012 року не оприлюднює фінансових результатів. У повідомленні Reorg Research вказується, що в разі узгодження угоди, співвідношення його боргу до EBITDA знизиться до 3,3, якщо виходити з EBITDA за підсумками 2017 року на рівні $120 млн.


Інтерпайп входить в десятку найбільших в світі виробників безшовних труб, є третім за величиною виробником суцільнокатаних залізничних коліс в світі.

У структурі компанії - п'ять промислових активів: Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ), Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ), Інтерпайп Ніко-Тьюб, Дніпропетровський Втормет і електросталеплавильний комплекс Дніпросталь під брендом Інтерпайп Сталь.

Кінцевим власником Interpipe Limited є український бізнесмен Віктор Пінчук і члени його сім'ї.

У лютому 2015 року компанія допустила дефолт за євробондами на $200 млн з терміном погашення в серпні-2017, припинивши виплачувати відсотки. Компанія також припинила обслуговувати кредити, запустивши серію дефолтів.

Показати ще новини
Радіо NV
X