Компанія російського олігарха, який потрапив під санкції США, заявила про ризик дефолту

9 квітня 2018, 09:30

Компанія UC Rusal російського олігарха Олега Дерипаски, який потрапив під санкції США, розмістила на Гонконгській фондовій біржі повідомлення, з якого випливає, що компанія може оголосити технічний дефолт.

Про це пише Reuters.

Після цього повідомлення акції компанії впали на 41%.

"Компанія оцінює, що санкції OFAC (Управління з контролю над іноземними активами Мінфіну США) можуть привести до технічних дефолтів у зв'язку з певними кредитними зобов'язаннями групи, і в даний час компанія оцінює можливий вплив таких технічних дефолтів на її фінансове становище. Наразі компанія підтримує всі кредитні та фінансові зобов'язання (включаючи зобов'язання з погашення боргу). Компанія має намір продовжити виконання своїх зобов'язань відповідно до правових та нормативних вимог", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У компанії підкреслили, що згідно з попередніми оцінками, такий розвиток подій "з великою часткою ймовірності може надати досить несприятливий вплив на бізнес і перспективи групи компаній".

Також в заяві підкреслюється, що компанія продовжить діяти в інтересах всіх інвесторів, клієнтів і партнерів, і залишиться вірною їхнім інтересам.

Після падіння котирувань акцій ринкова капіталізація компанії склала 42,3 млрд гонконгських доларів ($5,39 млрд). З моменту оголошення про американські санкції падіння капіталізації склало $3,6 млрд.

Як відомо, до списку санкцій Мінфіну США потрапили три компанії Олега Дерипаски - Базовий елемент (Basic Element Limited), En + Group і Rusal. Сам мільярдер також виявився під персональними санкціями.

Нагадаємо, 6 квітня США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників, і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів перерахованих бізнесменів, чиновників і компаній.

Дивіться також

30 січня Міністерство фінансів США опублікувало так звану "кремлівську доповідь", в якій перераховано імена наближених до президента РФ Володимира Путіна російських чиновників і бізнесменів.

Загалом у списку зазначено 210 імен: 114 високопосадових російських чиновників і 96 олігархів, повідомляє Bloomberg.

Зокрема, у списку є російські олігархи Олег Дерипаска, Роман Абрамович, Володимир Потанін, брати Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко, Алішер Усманов, Ігор Сечін, Олексій Міллер, Олег Тіньков, Сулейман Керімов тощо.

Тоді до зазначених у списку людей не були застосовані будь-які санкції, однак, банки та інші установи в США і Європі можуть у будь-який момент відмовитися від ведення з ними справ.

"Кремлівська доповідь" складена відповідно до закону Про протидію противникам США за допомогою санкцій, який був ухвалений у Сполучених Штатах влітку 2017 року. Санкції було посилено через тривалу агресію проти України, а також через втручання в президентські вибори в США 2016 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X