Компанія олігарха налагодила постачання сировини з окупованого Донбасу через РФ

12 вересня 2017, 14:53
Компанія Газ-Альянс (Нижній Новгород), підконтрольна українському підприємцеві Сергію Курченко, в червні-серпні експортувала з Росії чавун та іншу металопродукцію на загальну суму $70,6 млн, вироблену на металургійних підприємствах, які в лютому-березні 2017 року були захоплені бойовиками на окупованих територіях Луганської та Донецької областей

Про це свідчать дані митних декларацій, які є в розташуванні liga.net.

В кінці червня компанія Газ-Альянс розпочала експорт готової продукції виробленої на Єнакіївському металургійному заводі, який входить до групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новінського.

Відео дня

Спочатку ця продукція вивозиться з окупованих територій до Росії південно-осетинською компанією Внешторгсервіс, в управлінні якої знаходяться захоплені бойовиками підприємства на Донбасі. Після чого продукція переоформлюється на компанію Газ-Альянс, яка здійснює експортні операції.

У митних деклараціях не вказані пункт поставки товару, а також країни призначення і покупці.

Компанія Газ-Альянс експортує гарячекатані і ковані прутки, а також нелегований чавун. З червня по вересень на експорт було поставлено близько 121 тис. т чавуну на суму $34,9 млн, а також близько 86,8 тис. т прутків на суму $35,7 млн.

Крім того, Курченко зайнявся експортними поставками вугілля українського походження з окупованого Донбасу.

Також, Газ-Альянс продовжує поставляти на експорт в треті країни вивезений з Донбасу антрацит. З березня 2017 року обсяг таких поставок склав 142 тис. тонн на $ 10 млн.

За всіма експортно-імпортними операціями Газ-Альянс працює в зв'язці з Внешторгсервіс. Загальний оборот цих компаній з початку їх діяльності (з середини березня 2017 року) склав $222,6 млн, з урахуванням поставок руди на металургійні заводи на окуповані территирии Донбасу.

Єдиним власником Газ-Альянсу є Володимир Ликов. Він же володіє московським Петра Ойл, створеним в 2014 році.

Дана структура в 2016 році викупила (через київський офіс Союз реалізаторів) у державного Укрексімбанку право вимоги боргу в розмірі 236 млн грн у структур Сергія Курченко - ВЕТЕК Медіа Інвест і Ілоніт ТВ.

Борг утворився в 2013 році після отримання структурами Курченко кредиту в $160 млн на покупку медіагрупи UMH у екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Після викупу права вимоги боргу структури Курченко - Петра Ойл з одного боку і ВЕТЕК Медіа Інвест і Ілоніт ТВ з іншого - уклали мирову угоду.

Таким чином, Курченко через Петра Ойл позбувся великого боргу перед держбанком.

Показати ще новини
Радіо NV
X