Компанія Mossack Fonseca з офшорного скандалу про "панамські документи" оголосила про закриття

16 березня 2018, 09:47

Юридична фірма Mossack Fonseca, відома у зв'язку з "панамським досьє" ( "панамагейт") і спричиненим ним офшорним скандалом, припинить існування до кінця цього місяця.

Про це йдеться у повідомленні компанії, отриманому Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ), передає Інтерфакс-Україна.

У документах йдеться, що підрив репутації, кампанії у ЗМІ, фінансова облога і безладні дії деяких панамських органів влади завдали непоправної шкоди.

Відео дня

Нагадаємо, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) навесні 2016 опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків. Оприлюднені документи були отримані внаслідок витоку інформації про офшорні компанії з архівів Mossack Fonseca.

Серед фігурантів офшорного скандалу є прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, більш ніж 120 бізнесменів і 29 найбагатших людей зі списку Forbes. Одні з найбільш відомих прізвищ: президент України Петро Порошенко, президент Росії Володимир Путін, відомий футболіст Ліонель Мессі, колишній український прем'єр Павло Лазаренко, власник видання KyivPost Мохаммад Захур, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков і багато інших.

Засновники Mossack Fonseca заявляли, що публікація "панамських документів" є кримінальним злочином.

У листопаді 2017 року юрфірма повідомила клієнтам, що буде змушена істотно скоротити чисельність штату через зміни законодавства і несприятливої ​​ділової кон'юнктури.

У лютому 2018 року влада Панами затримала юристів Рамона Фонсека Мора і Юргена Моссак, засновників юридичної компанії Mossack Fonseca. Згідно з повідомленням Business Standard, Фонсека і Моссак були затримані у зв'язку з корупційним скандалом в Бразилії.


Mossack Fonseca працювала близько 40 років. Компанія зі штаб-квартирою в Панамі мала відділення більш ніж в 40 країнах.

Показати ще новини
Радіо NV
X