Метінвест зібрався ліквідувати підприємство на окупованому Донбасі

26 лютого 2018, 16:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гірничо-металургійна група Метінвест планує ліквідувати підприємство Донецьккокс, що знаходиться на тимчасово неконтрольованій території України (НКТ), як юридична особа, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, на зборах акціонери мають намір розглянути питання про ліквідацію підприємства у добровільному порядку, а також призначити ліквідаційну комісію підприємства.

Відео дня

Крім того, наголошується, що за підсумками роботи у 2017 році Донецьккокс скоротив чистий збиток у 11,5 рази в порівнянні з попереднім роком - до 2,5 млн грн з 28,6 млн грн. Нерозподілений прибуток товариства до кінця минулого року склав 30,3 млн грн.

Також у минулому році Донецьккокс скоротив поточні зобов'язання на 84,6% - до 24,3 млн грн, при цьому довгострокові зобов'язання відсутні, як і у попередньому році. Дебіторська заборгованість знизилася на 49,7% - до 97,3 млн грн.

У документі також говориться, що активи підприємства у 2017 році знизилися на 56,7% - до 116,9 млн грн, в тому числі основні кошти знизилися до нуля з 32,2 млн грн у 2016 році.


Донецьккокс спеціалізується на виробництві доменного коксу, кам'яновугільної смоли, сульфату амонію. Раніше виробництво складалося з трьох технологічно самостійних коксохімічних заводів, розташованих у Донецьку: Рутченківського (чотири батареї), Донецького (дві батареї) і Смолянинівського (одна батарея).

За даними депозитарію на 9 лютого 2018 року, у власності Метінвест Холдингу знаходиться 37,4% акцій підприємства, Metinvest BV (Нідерланди) - 56,3%. Статутний капітал Донецьккокс становив 62,2 млн грн, номінал акції - 0,25 грн.


Нагадаємо, що спочатку було закрито Смолянинівську ділянку. У 2006-2007 роках поетапно зупинили роботу двох батарей Рутченківської ділянки. Після зупинки ще двох батарей на цій ділянці діючими залишилися дві невеликі за потужністю батареї Донецької ділянки, які виробляють кокс для Донецьксталі.

Нагадаємо, у березні 2017 року група СКМ припинила контролювати роботу своїх активів, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей.


Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,24%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією. Метінвест Холдинг - керуюча компанія групи Метінвест.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X