Ахметов програв суд щодо арешту активів в Нідерландах у справі Укртелекому

5 квітня 2018, 21:08

Окружний суд Амстердама залишив чинною судову заборону на розпорядження акціями деяких активів групи СКМ, яка належить українському бізнесменові Рінату Ахметову, в Нідерландах, пише Інтерфакс-Україна.

У СКМ заявляють, що незгодні з судовим рішенням і подадуть апеляцію.

"Ми категорично не згодні з рішенням, яке виніс сьогодні суд в Амстердамі, і маємо намір його оскаржити", - прокоментував директор з міжнародних відносин та зв'язків з інвесторами CКM Джок Мендоза-Вілсон.

Відео дня

Група також нагадала, що голландський суд наклав арешт на акції низки компаній групи СКМ, розташованих на території Нідерландів, як захід забезпечення в межах спору з Raga Establishment на $760 млн про виконання договору купівлі-продажу Укртелекому, укладеного в 2013 році.

Зазначається, що СКМ обвинувачує Raga в невиконанні умов укладеного в 2011 році приватизаційного договору і намагається розірвати угоду про купівлю, вимагаючи повернути їй передоплату $100 млн, тоді як Raga Establishment подала позов до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA) проти CКM з вимогою виплатити їй повну суму в розмірі $760 млн (і $60 млн відсотків) за актив, який може бути повернутий у державну власність, і отримала вердикт на свою користь.

Також повідомляється, що СКМ подала апеляцію до Високого суду Лондона на рішення LCIA щодо спору з Raga, який розгляне її 23 квітня.

"Ми наполягаємо на тому, що підстави, за якими компанія Raga Establishment домоглася накладення арешту на акції... в Нідерландах, є збитковими та неправомірними, і тому арешт повинен бути негайно знятий", - підкреслив Дж.Мендоза-Вілсон.

У СКМ також зазначили, що поточний спір у Нідерландах ніяк не впливає на звичайну бізнес-діяльність активів групи СКМ, включно з Метінвест і ДТЕК, у Нідерландах та інших юрисдикціях.

Нагадаємо, що 27 грудня Окружний суд Нікосії ухвалив заморозити активи бізнесмена Ріната Ахметова на суму $820 млн у справі Укртелекому в рамках позову компанії Raga Establishment.

Raga подала в суд на Ахметова та інших з вимогою повної оплати за продану складу телекомунікаційної групи Укртелеком. Raga в 2013 році продала Укртелеком Ахметову за $860 млн, але бізнесмен нібито вніс тільки $100 млн авансу і припинив платежі.

30 березня суд на Кіпрі розглянув апеляцію холдингу СКМ Ахметова на рішення про замороження активів.

Опоненти в судах обвинувачують олігарха в тому, що з самого початку судових спорів щодо Укртелекому з 2016 року холдинг СКМ переоформляв активи так, щоб вивести їх з-під загрози конфіскації за борги. Водночас менеджери Ахметова заявляють про "звичайну реструктуризацію" всередині холдингу.

Пізніше стало відомо, що після рішення про замороження активів Ахметова виявилося, що апартаменти на One Hyde Park в Лондоні, куплені ним за рекордні 136 млн фунтів стерлінгів, формально вже йому не належать.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X