Компанія Ахметова почала будівництво двох "зелених" електростанцій
Енергохолдинг ДТЕК 4 жовтня розпочав будівництво Нікопольської сонячної електростанції (СЕС, Дніпропетровська область) і Приморської вітряної електростанції (ВЕС, Запорізька область).
Про це повідомили в ДТЕК, передають Українські новини.
"Проектна потужність (Нікопольської) станції - 200 МВт. Після завершення будівництва Нікопольська СЕС увійде в трійку найбільших сонячних електростанцій Європи" - йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що планується встановити близько 750 тис. Сонячних панелей і 80 інверторних станцій центрального типу.
"У рамках будівництва першої черги Приморської ВЕС планується встановити 26 вітротурбін 3-мегаватного класу. Проектна потужність ВЕС - 200 МВт" - зазначається в повідомленні.
Розмір інвестицій в будівництво Нікопольської СЕС складе €230 млн, а в будівництво Приморської ВЕС - €150 млн.
Завершити будівництво і підключити Нікопольської СЕС і Приморську ВЕС до енергетичної системи України планується на початку 2019 року.
Крім того, робота Нікопольської СЕС і Приморської ВЕС дозволить знизити викиди вуглекислого газу на більш ніж 600 тис. Тонн в рік за рахунок зниження навантаження підприємств традиційної генерації.
ДТЕК планує побудувати сонячні електростанції та вітрові електростанції загальною потужністю до 1 тис. МВт до кінця 2019 року.
Для цього ДТЕК домовився з китайською CMEC про проектування та будівництво сонячної електростанції потужністю 200 МВт в місті Нікополь (Дніпропетровська область). У серпні 2017 року ДТЕК ВДЕ (операційна компанія, що управляє активами ДТЕК в сфері відновлюваної енергетики) ввела в експлуатацію Трифонівську сонячну електростанцію потужністю 10 МВт в Херсонській області.
Відзначимо, що раніше в січні в Нікополі вже запрацювала нова сонячна електростанція потужністю 10 МВт, побудована на кошти канадських інвесторів.
ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.