Комітет Верховної Ради виступив проти зростання тарифів Укрзалізниці

17 жовтня 2018, 16:57

У комітеті з аграрної політики Верховної Ради виступили з різкою критикою дій Укрзалізниці щодо підвищення тарифів на перевезення зернових.

Як заявив заступник голови комітету Григорій Заболотний, незважаючі на те, що 2018 рік став одним із найбільш урожайних в Україні, підвищення тарифів на перевезення зернових Укрзалізницею призведе до збитків фермерів.

Відео дня

"В Укрзалізниці непрофесійний і шкідливий для держави менеджмент. Залізничний монополіст підвищує ставки вже вп’яте за рік, причому без будь-яких консультацій з бізнесом, асоціаціями й центральними органами влади. Підняті майже на 50% тарифи на вантажоперевезення коштуватимуть аграріям 4,7 млрд грн збитків", – заявив Заболотний.

Глава комітету підкреслив, що ціни на продукцію АПК знаходяться на мінімумі останнім часом.

"З новими тарифами ми додатково втратимо в межах 14% від загального валу. Крім того, нововведення Укрзалізниці можуть призвести до банкрутства малих і середніх товаровиробників. Оцінку ситуації має дати Антимонопольний комітет, і підтвердити або cпростувати законність підвищення тарифів", – додав він.

Нагадаємо, УЗ оголосила про чергове підвищення тарифу на перевезення зерновозами минулого тижня. Останнє підняття тарифів складатиме 48%. Тобто з урахуванням зростання тарифів у червні, пов’язаних з інфляцією, з початку сезону збору врожаю тариф збільшиться на 57%.

Комітет з питань аграрної політики Верховної Ради на екстреному засідання закликав Кабмін зупинити підвищення тарифів і змінити керівництво Укрзалізниці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X