Комерційний директор Нафтогазу розповів, коли в Україні закінчиться газ

20 серпня 2018, 08:10

Запасів природного газу в Україні вистачить на 15 років.

Про це заявив комерційний директор Національної акціонерної компанії (НАК) Нафтогаз України Юрій Вітренко в ефірі телеканалу Прямий.

Він зазначив, що зараз в Україні видобувається близько 20 млрд куб. м газу. "З цих 20 млрд ми видобуваємо - наша дочірня структура Укргазвидобування - приблизно 15,5 млрд куб. м. газу. А все інше - це приватні компанії, включаючи Укрнафту, де у нас є мажоритарний пакет", - сказав Вітренко.

Відео дня

При цьому комерційний директор НАК заявив, що видобуток газу можна значно збільшити. "Для Укргазвидобування минулий рік був рекордним - ми збільшили видобуток на рівні, найвищому за останні 23 роки. Там зростання приблизно було 4,4%. Тобто у нас є величезні потенціал збільшення видобутку. Якщо подивитися на співвідношення обсягів видобутку та запасів, які у нас є, - у нас це співвідношення є найкращим серед практично всіх європейських країн і багатьох країн в світі. тобто у нас запасів вистачає приблизно на 15 років, вже існуючих, не кажучи про те, що ми можемо насправді збільшити ресурсну базу", - розповів він.

Нагадаємо, що видобуток природного газу в Україні в січні-червні 2018 року скоротився на 0,5% (-55,1 млн куб. м.) порівняно з аналогічним періодом 2017 року - до 10,2 млрд куб. м., видобуток нафти c газоконденсатом збільшилася на 0,1% (+1,1 тис. тонн) - до 1,1 млн тонн.

Показати ще новини
Радіо NV
X