Комерційний директор Нафтогазу назвав головну перешкоду енергонезалежності України

18 червня 2018, 15:24

Проблеми газо- і нафтовидобувних компаній з отриманням ліцензій від Міністерства екології та природних ресурсів, а також Державної служби геології і надр (Держгеонадра) віддаляють Україну від енергонезалежності.

Про це в інтерв'ю НВ розповів головний комерційний директор Групи Нафтогаз України Юрій Вітренко.

"Проблема з ліцензіями повинна бути вирішена, причому найближчим часом. Інакше Україна не зможе добитися енергонезалежності. Це дуже серйозна проблема", - сказав він.

Відео дня

За словами Вітренка, проблеми з отриманням ліцензій на видобуток не просто гіпотетично ставлять під ризик виконання Програми 2020, а реально вже призводять до того, що в України спостерігається величезне відставання за обсягами видобутку.

"Але при цьому поки ми витримуємо наш план щодо збільшення обсягів видобутку. За рахунок того, що ми більш ефективно видобуваємо газ з існуючих родовищ, за існуючими ліцензіями. Ми показали рекордні обсяги видобутку за останні 23 роки. Темпи зростання збільшуються", - додав комерційний директор НАКу.

При цьому він зазначив, що зараз Нафтогаз чекає від держави можливості отримати нові ліцензії, в тому числі для компанії Укргазвидобування, 100%-им власником якої є НАК.

Раніше учасники ринку заявляли про проблеми з продовженням спецдозволів на користування надрами та неможливістю буріння нових свердловин. Через це на початок червня Укргазвидобування зупинила роботу на одному з родовищ. Ще за 39 родовищам не були продовжені спецдозволи і вони можуть бути закриті. Раніше інший великий добувач - Укрнафта зупиняла видобуток за кількома ліцензіями. Тоді у компанії видобуток просів одразу на 10%.

Читайте інтерв'ю з Юрієм Вітренком в наступному номері журналу Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X