СЕО YASNO наголосив, що Україна не продає і не купує електроенергію в Європі

5 грудня 2022, 10:08
Україна не продає електроенергію до Європи (Фото:Pascal Rossignol / Reuters)

Україна не продає електроенергію до Європи (Фото:Pascal Rossignol / Reuters)

Глава ЯСНО звернув увагу на відсутність комерційного експорту електроенергії з України.

Глава постачальника енергоресурсів YASNO закликав не плутати обмін ресурсом із Європою в рамках балансування енергосистем з комерційним продажем чи покупкою електроенергії.

Відео дня

Про це він написав у своєму Facebook.

«На сайті entsoe.eu є дашборд із вкладкою Scheduled Commercial Exchanges, тобто комерційні постачання. Там в Україні і на імпорт, і на експорт нічого. Також є вкладка Cross-Border Physical Flow, де є результат балансування систем», — пояснив Коваленко.

Він наголосив, що енергосистема України продовжує працювати синхронно з енергосистемою Європи. Вона одержує певні обсяги електроенергії від систем європейських країн і віддає ті ж обсяги до їх систем, таким чином балансуючи їх.

«Наприклад, учора Словаччина віддала в Україну з 12 до 1 години ночі 282 МВт. І (Україна — ред.) віддала Румунії 201 МВт. Є ще Молдова, яка передає нам, а ми від неї як частина європейської енергосистеми. Тобто ніякого комерційного експорту Україна не продає електроенергію ENTSO-E», — зазначив глава YASNO.

Коваленко наголосив, що зараз Україна повертається до планових графіків, але порадив враховувати, що від них можуть бути незначні відхилення для балансування.

Також він зазначив, що продовжується тенденція зниження дефіциту електроенергії. За підрахунками Коваленка, у п’ятницю Київ міг максимально споживати 1022 МВт за орієнтовної потреби 1500 МВт ( дефіцит 478 МВт), а в попередні дні глава постачальника повідомляв, що обмеження споживання по Києву становило від 545 МВт до 58.

Він зазначив, що енергетикам вдалося підключити до системи новий обсяг потужності - додаткові блоки атомної та теплової генерації, також вдалося відновити кілька ліній і підстанцій.

Комерційний експорт електроенергії було заборонено Міністерством енергетики з 11 жовтня після масового обстрілу російськими агресорами енергетичної інфраструктури.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X