Коломойському відмовили в обмеженні імпорту палива

20 квітня 2018, 15:32

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) прийняла рішення про недоцільність порушення спеціального розслідування за ініціативою компанії Укртатнафта (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область) щодо зростання обсягів імпортних нафтопродуктів.

Про це повідомили у прес-службі Мінекономіки.

"З огляду на відсутність різкого і непередбачуваного зростання імпорту, МКМТ прийняла рішення про недоцільність порушення спеціального розслідування. У той же час МКМТ прислухалася до думки громадськості, що введення бар'єрів на імпорт може привести до дестабілізації ринку моторних палив, виникнення дефіциту і стрімкого зростання цін як на паливо, так і на інші споживчі товари ", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

У Мінекономіки відзначили, що виробництво моторних палив в Україні здійснюють лише двома заводами з семи існуючих, а саме: Кременчуцьким НПЗ і Шебелинським ГПЗ.

У міністерстві також вважають, що наявні виробничі потужності не здатні повністю задовольнити попит споживачів в моторних паливах. Таким чином, ринок палива більш ніж на 80% залежить від імпортних поставок, які надходять як з Білорусі та Росії, так і з країн ЄС Литви, Польщі.

Нагадаємо, що компанія Укртатнафта просила Мінекономрозвитку ввести квоти на імпорт бензинів і дизельного палива з 1 травня 2018 року.

Як відзначають в компанії, введення квот дозволить подолати залежність України від поставок з Росії і підвищити завантаження вітчизняних нафтопереробних заводів.

Пізніше п ремьер-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд не буде приймати рішення, які можуть привести до підвищення цін на нафтопродукти.


Укртатнафта управляє Кременчуцьким НПЗ проектною потужністю 18,6 млн тонн. У жовтні 2007 року оперативний контроль над Укртатнафтою встановила група Приват Ігоря Коломойського.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X