Коломойському відмовили у блокуванні роботи міжнародних радників щодо Приватбанку

23 жовтня 2018, 10:17

Київський районний суд Одеси 18 жовтня 2018 року залишив без розгляду позовні вимоги колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського, якими він намагався заблокувати співпрацю Національного банку України (НБУ), Міністерства фінансів і Приватбанку з українськими та міжнародними компаніями (юридичними радниками і консультантами).

Про це повідомили у прес-службі НБУ

Суд погодився, що Коломойський, подавши цей позов, зловживав своїми процесуальними правами і намагався затягнути судовий розгляд.

Відео дня

Також наголошується, що подаючи позов до Київського районного суду Одеси до Телекомпанії АРС з приводу захисту честі, гідності та ділової репутації, він намагався штучно змінити територіальну підсудність позовних вимог до інших співвідповідачів, які зареєстровані у Києві та поза межами України.

Основні і похідні вимоги колишнього акціонера Приватбанку мають різний предмет спору, що свідчить про їх незв'язаность.

Як повідомлялося, НБУ наприкінці грудня-2017 заявив про намір подати апеляційну скаргу на ухвалу Солом'янського райсуду Києва за позовом Коломойського, яким в межах забезпечувальних заходів суду намагався заблокувати співпрацю НБУ, Міністерства фінансів і Приватбанку з українськими та міжнародними компаніями - юридичними радниками та консультантами, які займаються фінансовим розслідуванням діяльності Приватбанку і юридичним супроводом справ, що стосуються націоналізації банку.

Ухвалою суду заборонено державі, зокрема, Мінфіну, НБУ, а також націоналізованому Приватбанку здійснювати будь-які дії стосовно колишнього акціонера Приватбанку, зокрема, залучати українські та міжнародні компанії - юридичних радників і консультантів, обмінюватися з ними даними стосовно колишнього акціонера, що на практиці блокує відстоювання інтересів вкладників Приватбанку, платників податків і держави більш ніж у 400 судових справах, ініційованих колишніми акціонерами Приватбанку і пов'язаними з н ними особами після націоналізації фінустанови.

Згідно з оцінкою НБУ, такі заходи можуть зупинити розслідування фінансових зловживань у Приватбанку, метою якого є визначення осіб, чиї дії призвели до завдання збитків державі. Проведення такого аудиту є зобов'язанням України перед Міжнародним валютним фондом, яке країна взяла на себе за програмою кредитування. Для його проведення НБУ залучив міжнародну компанію Kroll, що спеціалізується на фінансових розслідуваннях.

12 січня в НБУ заявили, що не отримували рішення суду за повторним позовом Коломойського.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X