Коломойський вимагає провести розслідування проти імпорту палива з РФ

22 березня 2018, 17:54

Укртатнафта звернулася до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України із проханням провести спеціальне розслідування щодо зростаючого імпорту нафтопродуктів в Україну.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби на офіційному сайті компанії.

"Пропозиція Укртатнафти полягає у поетапному введенні квот та поступовому доведенні частки нафтопродуктів однієї країни (з одного джерела) до 30%", - зазначають у компанії.

Відео дня

Укртатнафта звертає увагу на те, що залежність вітчизняного ринку від нафтопродуктів, вироблених в Росії та Білорусі, останніми роками складає 60-80%. І що ніби стрімке зростання імпорту за останні 12 років призвело до повної зупинки більшості українських НПЗ.

"Зараз без державної підтримки вітчизняні підприємства не можуть виконати стратегічні завдання та ліквідувати залежність від постачання енергоресурсів з РФ", - заявили в Укртатнафті.


Укртатнафта - нафтопереробний завод проектною потужністю 18,6 млн тонн. У жовтні 2007 року оперативний контроль над Укртатнафтою встановила група Приват Ігоря Коломойського.


Нагадаємо, що за станом на початок 2007 року понад 26% акцій Укртатнафти (Кременчуцький НПЗ) належало російській Татнафти і афільованим з нею компаніям.

Після низки судових рішень ці акції були продані компаніям, афільованим з групою Приват.

43% акцій Укртатнафти належить державі в особі Нафтогазу України, рештою акцій володіють структури, афілійовані з групою Приват і бізнесменом Олександром Ярославським. Пізніше Ярославський заявив, що допускає продаж своєї частки в Укртатнафта.

У квітні 2017 року, суд відновив банкрутство Укртатнафти через чотири роки.

У червні ЗМІ повідомляли, що пов'язані з Коломойським компанії намагаються уникнути мільярдного штрафу за змову.

Показати ще новини
Радіо NV
X