Коломойський заробив 2,3 млрд грн на збитковій для держкомпанії схемі

4 травня 2018, 07:43

Напівдержавна Укрнафта за підсумками 2017 року недоотримала 2,3 млрд грн доходу від реалізації аміаку Дніпроазот, що підконтрольний Ігорю Коломойському. Причина - велика різниця в ринковій вартості і фактичною ціною продажу сировини.

Про це свідчать розрахунки профільного видання enkorr, засновані на даних фінансового звіту Укрнафти і котируваннях аміаку виробництва Дніпроазот.

Так, вартість реалізованого у 2017 році Укрнафтою аміаку становила 2,7 млрд грн. При цьому ринкова вартість виробленої на ДніпроАзот сировини становила трохи більш ніж 5 млрд грн.

Відео дня

Дані про обсяг продажу аміаку з квартальних звітів Укрнафти повністю збігаються з обсягом виробництва аміаку на Дніпроазот за відповідні періоди.

"Різниця між ринковою вартістю реалізованого компанією аміаку та фактично отриманим напівдержавною компанією доходом від його продажу втрати Укрнафти в 2017 році становили 2,3 млрд грн", - пише видання.

Схема роботи Укрнафти з виробництва аміаку складається у наступному: нафтовидобувна компанія з 2011 року орендує цех синтезу аміаку, поставляє туди свій газ і самостійно оплачує всі витрати, пов'язані з його виробництвом. Потім аміак продається ДніпроАзот і хімпідприємство направляє його далі за технологічним ланцюжком для виробництва карбаміду.


НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X