Коломойський заявив, що розслідування британських детективів щодо Приватбанку не існує
Колишній співвласник націоналізованого Приватбанку Ігор Коломойський вважає розслідування компанії Kroll бездоказовим.
Таку позицію Коломойського передав адвокат бізнесмена Ігор Барсученко, повідомляє агентству Інтерфакс-Україна.
Коломойський повідомив, що направив запит в НБУ, у відповідь на який отримав інформацію, що результатами розслідування компанії Kroll щодо Приватбанку є тільки презентація, оприлюднена на сайті Нацбанку.
"Багатомісячне "незалежне розслідування" компанії Kroll втілилося в презентацію об'ємом сім сторінок, оформлену на бланку Національного банку України, а не компанії-виконавця, і не підтверджену ні належним чином складеними звітом, ні будь-якими доказами", - йдеться в заяві.
Коломойський аргументує свою позицію прикладом роботи Kroll в Молдові, за підсумками якої на сайті Нацбанку цієї країни був розміщений 57-сторінковий документ, оформлений на бланку компанії Kroll, який дає можливість визначити її як виконавця звіту і зроблений її співробітниками обсяг робіт.
Екс-власник Приватбанку посилається на те, що оприлюднений документ не містить підпису будь-якої особи - ні представників Kroll, ні службових осіб НБУ.
"Таким чином, не існує" незалежного розслідування компанії Kroll ", а висновки, оприлюднені Нацбанком, є завідомо недостовірною інформацією", - заявив бізнесмен.
Як повідомлялося, раніше проведене на замовлення Нацбанку детективами компанії Kroll аудит Приватбанку підтвердив, що банк до націоналізації був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій з боку колишнього менеджменту в інтересах колишніх акціонерів. В результаті, Приватбанку було завдано збитків в мінімум в $5,5 млрд.
Крім того, Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній. ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.
У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.
Раніше зазначені компанії фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні Приватбанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

Згідно з постановами суду, посадові особи Приватбанку видали кредити в сумах від $18 млн до $73 млн 42 підконтрольним підприємством під заставу майнових прав на товар. Після цього дані компанії уклали угоди (здійснивши 100%-ву передоплату) з метою отримання товарів, перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp, ZAO Ukrtransitservice Ltd., Milbert Ventures Inc.
У лютому 2018 року Суд Англії призначив засідання у справі Приватбанку проти екс-власників. Пізніше бізнесмени змусили Лондонський суд перейти в закритий режим.
18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.
Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн.
3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.