Коломойський подав нові позови проти НБУ

15 вересня 2017, 17:30
Печерський райсуд Києва у вересні почав розглядати ще дві справи за позовами Ігоря Коломойського в НБУ і Приватбанк - про розірвання договору поруки (№757/53518/17-ц) і про визнання недійсним договору поруки (№ 757/53618/17-ц)

Про це свідчать матеріали суду, передає Finbalance.

У червні суд в рамках справи №757/32503/17-ц почав розглядати позов Коломойського в НБУ і Приватбанку про розірвання договору поруки.

Відео дня

Прес-служба Приватбанку повідомляла, що погашені у ним 1-му півріччі 5,3 млрд грн кредитів рефінансування (в результаті чого борг перед НБУ зменшився до 12,7 млрд грн) - це позики, що залучались в Нацбанк ще до націоналізації.

"Приватбанк проводив погашення рефінансування в першому півріччі за рахунок монетизації ОВДП 12.01.2017 на суму 1,4 млрд грн, а також за рахунок коштів, залучених на ринку ресурсів і власних коштів. Стягнення на предмет застави з боку НБУ не проводилося.

Формально відбулося скорочення зобов'язань Коломойського (за поручительством, наданим для Нацбанку за кредитами рефінансування, - ред.), але тільки за тими договорами, за якими заставою за зазначеними кредитами був портфель карткових кредитів клієнтів Приватбанку (виключаючи пов'язаних осіб і клієнтів, які проживають в зоні проведення АТО), тобто зобов'язання самого банку.

Порука Коломойського на момент націоналізації і зараз покриває 100% зобов'язань Приватбанку перед НБУ", - резюмували в ПриватБанку.

У банку підкреслювали, що вартість активів, внесених в заставу НБУ, за оцінкою департаменту управління ризиками НБУ на 01.04.2017, склала 21,9 млрд грн, що "повністю, а також з урахуванням коригуючих коефіцієнтів, покриває зобов'язання Приватбанку".

Нагадаємо, що Коломойський подав позов до суду до Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабінету Міністрів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерству фінансів і Приватбанку.

Заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявляла про те, що колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання банку неплатоспроможним та його націоналізації.

Також повідомлялося про те, що Ігор Коломойський, а також пов'язані з ним компанії і особи подали в суд 90 позовів у зв'язку з націоналізацією Приватбанку.

Показати ще новини
Радіо NV
X