Коломойський подав до суду на Укрнафту через дивіденди

30 травня 2018, 12:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чотири компанії, афілійовані з групою Приват, подали колективний позов до напівдержавної Укрнафти про стягнення дивідендів за 2011-2014 роки, а також компенсацію за їхню несвоєчасну сплату.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва від 3 травня, передає enkorr.

Позов подано від кіпрських Wadless Holding Limited, Almanzar Holding Limited, дніпровської Рафтола і київської Он-лайн капітал. Якими пакетами акцій Укрнафти володіють ці компанії, у судовому документі не вказано.

Відео дня

Термін виплати дивідендів завершився ще в 2015 році, але це перший випадок, коли міноритарні акціонери з групи Приват за дивідендами звернулися до суду.

Слухання справи заплановано на 31 травня, точний розмір дивідендів, що підлягають сплаті цих компаній, не розкривається, при цьому сума, яку він вимагає компенсації за порушення термінів їх виплати становить 874 тис. грн.

Нагадаємо, що рішення про виплату дивідендів за 2011-2013 роки (3,8 млрд грн) було прийнято 10 жовтня 2014 року, за 2014 рік (1,3 млрд) - 22 липн 2015-го. Термін їхньої сплати закінчився 10 квітня та 3 жовтня 2015 року відповідно.

Державний акціонер отримав дивіденди тільки під кінець 2015-го, за що Мінекономрозвитку нарахувало пеню. Щодо оподаткування податком близько 2,3 млрд грн дивідендів великим міноритарним акціонерам з групи Приват стало відомо в грудні 2017 року через консолідований звіт НАК Нафтогаз України.

Укрнафта стверджує, що сплата дивідендів була здійснена шляхом взаємозаліку зустрічних вимог з ініціативи міноритарних акціонерів. При цьому Укрнафта відмовляється розкривати назву компаній, які брали участь в цих операціях і природу боргу, який нібито був нею списаний при взаємозаліку.

Іншим дрібним акціонерам, переважно фізичним особам, Укрнафта відмовляється виплачувати дивіденди, йдеться в повідомленні. Станом на 30 вересня 2017 року борг за дивідендами становив 476 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X