Коломойський і Боголюбов вимагають від України майже $5,5 млрд у справі Укрнафти

3 січня 2018, 17:40

Претензії міноритарних акціонерів компанії Укрнафта згідно з поданим до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позовом до України збільшилися до $5,4 млрд.

Про це йдеться у матеріалах Міністерства юстиції у системі закупівель Prozorro, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому, у вересні 2017 року у проспекті євробондів України вказувалося, що претензії міноритаріїв до України становили $4,7 млрд.

Відео дня

Згідно з документом, усні слухання у арбітражі призначені на 19 лютого - 2 березня 2018 року.

Нагадаємо, у червні 2015 року міноритарні акціонери компанії Укрнафта (кіпрські Littop Enterprises, Bridgemont Ventures, Bordo Management, які належать групі Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова) подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна.

Вони звинувачують Україну в завдані збитку через відбір газу, видобутого Укрнафтою, без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконання Нафтогазом і Укртрансгазом рішень українських судів; різкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшення кворуму у проведенні зборів акціонерних товариств.

Мін'юст України у справі проти міноритаріїв Укрнафти залучив британську юрфірму Latham&Watkins.

У вересні стало відомо, що арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма заслухає позов міноритарних акціонерів компанії Укрнафта до України на $4,7 млн у лютому 2018 року.


Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти, групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами Приватбанку - порядку 42% акцій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X