Коломойський через суд заблокував розслідування зловживань у Приватбанку

20 грудня 2017, 18:46
Колишній співвласник Приватбанку Ігор Коломойський подав позови в суд, якими заблокував проведення розслідування фінансових зловживань в банку напередодні його націоналізації

Про це йдеться в заяві прес-служби Національного банку України (НБУ).

Зокрема, регулятор зазначає, що Солом'янський районний суд Києва своїми ухвалами від 14 і 15 грудня заборонив здійснювати будь-які дії компаніям, які НБУ найняв для розслідування виведення коштів (forensic audit) з Приватбанку.

Відео дня

"Постанова набуває законної сили з моменту проголошення і підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання", - цитують текст судового рішення Українські новини.

Постановою суду заборонено державі, зокрема, Міністерству фінансів України, Національному банку України, а також націоналізованому Приватбанку здійснювати будь-які дії щодо колишнього акціонера Приватбанку Ігоря Коломойського, зокрема, залучати українські та міжнародні компанії (юридичних радників і консультантів), обмінюватися з ними даними щодо колишнього акціонера.

У НБУ зазначають, що такі заходи можуть зупинити розслідування фінансових зловживань в Приватбанку, яке необхідно для того, щоб визначити конкретних осіб, чиї дії призвели до збитків держави, і для того, щоб встановити схеми виведення грошей і тих осіб, в чиїх інтересах ці гроші були виведені.

"Для захисту інтересів держави Національний банк найближчим часом подасть апеляційну скаргу на рішення суду, а також звернеться до Вищої ради правосуддя з дисциплінарною скаргою на суддю Кізюн Л.І., яка прийняла вищезгадане рішення", - підкреслили в НБУ.

Проведення forensic audit Приватбанку є одним із зобов'язань України перед МВФ. Він повинен був завершитися ще до кінця вересня.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Згідно із цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

У межах націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.


У липні 2017 року глава правління на той момент Приватбанку Олександр Шлапак заявив, що Приватбанк за допомогою аудитора встановив системні порушення з боку колишнього менеджменту банку під час видачі позик на 133 млрд грн і їх обслуговування та направив ці матеріали в Генеральну прокуратуру. "Генпрокуратура сьогодні вперше відкрила кримінальні справи за ст. ст. 218 і 220 - доведення банку до неплатоспроможності", - заявляв він.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Водночас екс-власники і екс-менеджмент банку спростовують ці звинувачення й оскаржують в судах дії Нацбанку та Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Згідно з меморандумом України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF, до кінця вересня 2017 року планувалося завершити forensic-аудит (економічне розслідування операцій) Приватбанку для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика в період до його націоналізації наприкінці минулого року.

Для цих цілей, а також для консультаційних послуг з розробки, впровадження та виконання плану заходів з підготовки до націоналізації Приватбанку і пошуку активів бенефіціарів власників НБУ в лютому 2016 року найняв детективне агентство Kroll, а у липні 2016 року - консалтингову компанію AlixPartners. Ці ж компанії відпрацьовували з Нацбанком питання координації юридичного захисту та претензійно-позовної роботи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X