Колишній топ-менеджер Volkswagen виступив проти концерну

12 липня 2017, 10:22
Колишній член правління німецького автомобільного концерну Volkswagen Томас Заттельбергер (Thomas Sattelberger) звинуватив керівництво автогіганта у створенні "культури закритості"

Про це він заявив в інтерв'ю Deutsche Welle.

За його словами, мовчання колишнього шефа концерну Мартіна Вінтеркорна (Martin Winterkorn) з приводу дизельного скандалу дискредитувало німецьке автомобілебудування як ключову галузь економіки.

Відео дня

Заттельбергер вважає, що Вінтеркорн отримав інформацію про заниження даних по вихлопах дизельних двигунів за місяці до того, як цим зацікавилася американська юстиція. Однак, зазначає менеджер, Volkswagen - це специфічний механізм, який працює не так, як інші великі німецькі концерни. Тут відсутні взаємодія керівництва з трудовим колективом і профспілками, прозорість в роботі і відкритість для ЗМІ. Автогігант у Вольфсбурзі, на думку Заттельбергер, є закритою системою.

Екс-менеджер піддав також критиці той факт, що керівництво концерну, незважаючи на обіцянки, так і не опублікувало результати внутрішнього розслідування скандалу, проведеного на замовлення самого VW юристами американського агентства Jones Day. Ці результати, які, зокрема, повинні дати відповідь на питання, хто є ініціатором розробки шахрайського програмного забезпечення, що фігурує в дизельному скандалі, важливі як для клієнтів концерну, так і для широкого загалу.


Нагадаємо, що після того, як глава концерну Volkswagen Маттіас Мюллер отримав у квітні звіт з результатами внутрішнього аудиту, глава підрозділу Volkswagen France Жак Рівоаль був звільнений. У травні він покинув компанію, але у заяві для преси в якості причини згадувалися "відмінності в стратегіях" між французьким відділенням і німецької штаб-квартирою.

У січні 2017 року стало відомо, що концерн Volkswagen завоював статус найбільшого виробника в світі за результатами продажів за 2016 рік. Згідно з офіційною статистикою, компанії вдалося продати більше 10,3 млн машин.

У червні у Франції розгорівся новий скандал за участю німецького концерну Volkswagen, який кілька років завищував цифри з продажу своїх автомобілів.

Також повідомлялося, що прокуратура Штутгарта передбачає, що німецький виробник преміальних автомобілів Porsche міг маніпулювати даними з обробки вихлопних газів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X