Колишній компанії Ставицького повернули газові ліцензії

11 жовтня 2017, 12:17
Компанії Голден Деррік (Київ), яка раніше належала колишньому міністру енергетики Едуарду Ставицькому, а зараз контролюється російським бізнесменом Павлом Фуксом, повернули п'ять спеціальних дозволів на розробку газових родовищ в Україні

Про це йдеться в наказах Державної служби геології і надр, передає liga.net.

Повідомляється, що п'ять наказів від 22 серпня цього року стали доступні для перегляду тільки ввечері 10 жовтня. А ще 11 наказів, виданих в цей же день, до сих пір закриті.

Відео дня

Зокрема, видано ліцензії на розробку наступних площ: Південно-Свистунівське газове родовище в Полтавській області (164,2 кв. Км), Вільшанська площа з запасами сланцевого газу в Полтавській області (136,5 кв. Км), Руновщінске родовище природного газу в Полтавській області (164,5 кв. км), Флерівско-Ювілейна газова площа в Полтавській області (472,1 кв. км), Гулаковске родовище сланцевого газу в Полтавській області (119,8 кв. км).

Без урахування зазначених п'яти ліцензій, Голден Деррік володіє діючими ліцензіями на розробку трьох нафтогазових родовищ у Дніпровсько-Донецькій западині - Ново-Диканській, Попаснянсько-Самарській і Північно-Перещепинській.

За часів колишнього президента Віктора Януковича, Голден Деррік була найбільшим ліцензіатом в газодобувної галузі. Їй належали близько 30 спецдозволів на розвідку і видобуток вуглеводнів в різних регіонах країни.

З березня-квітня 2010 року по грудень 2014 року компанія отримала близько 28 ліцензій та погоджень (від місцевої влади) на розробку нафтогазових ділянок.

Такі успіхи українські ЗМІ пов'язували з лобіюванням бізнесу компанії двома колишніми міністрами Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком, яких називали головними бенефіціарами Голден Деррік. 33% -ю часткою в компанії володіє державна Національна компанія Надра України.

Голден Деррік раніше контролювалася Ставицьким. Зараз, за даними українських ЗМІ, частка Ставицького перейшла великому російському підприємцю, засновнику девелоперської компанії MosCityGroup Павлу Фуксу.

Фукс відомий тим, що скуповує активи, які раніше належали оточенню Віктора Януковича. Зараз російський бізнесмен контролює ДВ Нафтогазовидобувну компанію, що володіє ТЕЦ Есхар в Харківській області. Раніше ця станція належала оточенню лідера опозиційного блоку Юрію Бойку.

Показати ще новини
Радіо NV
X