Колишні претенденти на приватизацію Криворіжсталі заявили про свою перемогу в ЄСПЛ

6 липня 2018, 19:13
416
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: skyscrapercity.com

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) своїм рішенням визнав, що консорціум Інвестиційно-металургійний союз (ІМС) був позбавлений права на справедливий суд в Україні в 2005 році.

Про це йдеться в заяві прес-служби ІМС.

У ІМС вважають, що це рішення підтверджує, що консорціум "діяв в рамках закону і був незаконно позбавлений власності при реприватизації Криворіжсталі".

"В даний час ми аналізуємо юридичні наслідки цього рішення ЄСПЛ і наші додаткові процесуальні можливості після його винесення", - заявив представник ІМС.

Зокрема, як зазначають в ІМС, в своєму рішенні ЄСПЛ постановив, що рішення судів України, якими були скасовані раніше винесені рішення на користь ІМС, порушили принцип правової визначеності та пов'язаний з ним законний інтерес ІМС, щоб його права були однозначно визначені остаточним рішенням суду.

ЄСПЛ також встановив, що судовий процес проти ІМС в Україні в 2005 році, якщо їх розглядати в сукупності і особливо на тлі заяв представників держави, не відповідали вимогам до справедливого розгляду в розумінні Європейської Конвенції з прав людини.

Раніше в Міністерстві юстиції України повідомили, що ІМС, яка раніше володіла 93% акціонерного капіталу Криворіжсталі, вимагала $12,9 млрд в якості компенсації за матеріальну шкоду, в основному посилаючись на збільшення доходів Криворіжсталі, протягом 2005-2007 років і втрату дивідендів. Однак ЄСПЛ відхилив вимоги про компенсації $13 млрд збитків по реприватизації Криворіжсталі.

Нагадаємо, що в 2004 році створений Віктором Пінчуком і Рінатом Ахметовим консорціум ІМС придбав 93% акцій Криворіжсталі на приватизаційному конкурсі за 4,2 млрд грн (близько $800 млн).

Також 93% акцій Криворіжсталь за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн придбала металургійна компанія Mittal Steel (яка пізніше об'єдналася з компанією Arcelor).

Однак обраний в кінці 2004 року президентом країни Віктор Ющенко і призначена на початку 2005 року прем'єр-міністром Юлія Тимошенко заявили про необхідність перегляду підсумків цього конкурсу у зв'язку з антиконкурентними умовами приватизації, що привело до значного заниження ціни угоди. Прокуратура оскаржила законність продажу комбінату, після чого українські суди скасували підсумки конкурсу.

Вибір редакції

Політика

Вчора, 14:44

article_img
Видали безпідставно. Що відомо про російський паспорт Труханова та відмову від нього
Події

Вчора, 11:09

article_img
Вакарчук розповів, за якого кандидата голосуватиме на виборах
Авто

Сьогодні, 07:01

article_img
Найкращі кросовери з пробігом до $15 тис.

Головне

Футбол

Сьогодні, 00:23

article_img
Суркіс прокоментував звинувачення Павелка в несплаті Динамо податків
Політика

Вчора, 13:12

article_img
ГПУ ймовірно саботує справу щодо газового бізнесу оточення Порошенка - Схеми
Країни

Вчора, 22:49

article_img
У Румунії почалися мітинги на підтримку антикорупційного прокурора Ковесі