Стало відомо як держава отримає акції «Мотор Січ» — Ліга

14 серпня 2019, 16:24

Держава в особі одного з підприємств Укроборонпрому на безоплатній основі отримає 25% акцій компанії «Мотор Січ». Але контроль перейде до китайців

Держава Україна в особі одного з підприємств концерну "Укроборонпром" на безоплатній основі отримає 25,00002% акцій АТ "Мотор Січ" (Запоріжжя) - одного з найбільших світових виробників авіадвигунів. Про це повідомляє Liga.net. При цьому контрольний пакет акцій перейде до інвесторів з Китаю.

Відео дня

У прес-службі "Укроборонпрому" підтвердили підписання договору про передачу у власність України 25% акцій "Мотор Січ". Договір про співпрацю підписано між державою Україна в особі держконцерну "Укроборонпром", компанією Скайрайзон Ейркрафт Холдінгс Лімітед і компанією Бейджинг Сіньвей Телеком Технолоджі Груп Ко., Лтд. Приводом для дій стали рішення РНБО і українського уряду, повідомили в дежконцерні.

Договір передбачає передачу 25,00002% акцій ПАТ "Мотор Січ" на користь держави Україна на безоплатній основі. Крім того, договір між акціонерами передбачає порядок спільного управління компанією (Акціонерну угоду), повідомили в "Укроборонпромі".

"Реалізація умов укладених договорів можлива тільки після отримання від АМКУ дозволу на концентрацію. Спільна заява в даний час розглядається", - йдеться в повідомленні Укроборонпрому.

При цьому в концерні не уточнюють акції яких акціонерів і в якій кількості будуть передані у власність держави.

Однак є один нюанс. "За законодавством Укроборонпром не має права створювати СП з іноземними компаніями, тому на вищому державному рівні було прийнято рішення перевести частину акцій Мотор Січ під підприємство Укроборонпрому", - повідомила Liga.net з посиланням на анонімне джерело. За його словами, формальним власником 25% акцій може стати ДП "Івченко Прогрес".

Цим процесом керував заступник секретаря РНБО Олег Гладковський. Після його звільнення процес фактично зупинився. Очікується, що питання "Мотор Січі" з китайською стороною тепер будуть обговорювати з заступником секретаря РНБО Сергієм Кривоносом.

Нагадаємо, що "Мотор Січ" (Запоріжжя) - один з найбільших в світі виробників авіаційних двигунів. Довгий час компанію одноосібно контролював її почесний президент, народний депутат України В'ячеслав Богуслаєв. У 2016 році великі пакети акцій підприємства були продані іноземним компаніям. У вересні 2017 року Служба безпеки України (СБУ) порушила кримінальну справу за статтею "диверсія" і "підготовка до злочину", а Шевченківський райсуд Києва заарештував сконцентровані у власності п'яти офшорів 41% акцій "Мотор Січ".

На позачергових парламентських виборах В'ячеслав Богуслаєв програв на мажоритарному окрузі в Запоріжжі кандидату від пропрезидентської партії "Слуга Народу".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо НВ
X