«Корпоративна реформа йде на***». Реакція соцмереж на рішення суду про заставу для Коболєва у 229 млн грн

Андрій Коболєв, ексглава Нафтогазу (Фото:Група Нафтогаз / Facebook)
1 березня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала колишньому голові НАК Нафтогаз України Андрію Коболєву запобіжний захід у вигляді застави у 229 млн грн.
Таким чином вона скасувала рішення ВАКС, який раніше відмовив в обранні запобіжного заходу Коболєву і визнав підозру йому необґрунтованим. Рішення ВАКС оскаржувала Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
NV. Бізнес зібрав реакцію експертів в соцмережах на рішення суду.
Виконавчий директор медичної мережі Добробут Вадим Шекман вважає кримінальні справи проти Андрія Коболєва, Андрія Пивоварського та Євгена Дихне подібними одна до одної.
«Кожного ранку боїшся відкрити новини і побачити ще один сумний приклад. Ще один приклад дискредитації боротьби з корупцією, ще один приклад боротьби з корпоративною реформою, ще один доказ того, що не треба йти на державну посаду. Дуже сподіваюсь, що наші західні партнери побачать цю ситуацію саме так як вона виглядає насправді», — написав він.
Народний депутат Володимир Ар'єв (Європейська солідарність) у зв’язку з рішення суду процитував Ліну Костенко: «Часом мені здається, що існує якийсь мозковий центр, що працює на самоліквідацію цієї держави, навіть не так руками її ворогів, як зусиллями власних тут ідіотів».
«Олігархи можуть відкорковувати шампанське помсти. Надії на зміни зникають навесні…», — додав він вже від себе.

Олена Осмоловська, ексдиректорка з роботи зі стейкхолдерами НАК Нафтогаз України та очільниця Офісу реформ Міненерго порівняла справу проти Коболєва з транспарантом на вході в Україну: «Не лізь у реформи».
«Це якийсь треш. Сира справа проти Андрія Коболєва, яка розповзається, якщо півгодини погуглити на сайті Верховної Ради. Не брати до уваги лише кляузу, яку зліпили люди, відключені від потоків, а зробити свою роботу. […] Це великий транспарант на вході в Україну: не лізь в реформи, не лізь в держсектор, ця система занадто сильна, її не зміниш».
Журналіст Віктор Шлінчак розповів, що Андрій Коболєв повернувся в Україну не просто так: «Може, видам секрет Полішинеля, але ексглава НАК Нафогаз України Андрій Коболєв повернувся в Україну… на запрошення Офісу президента. З тим, щоб стати радником президента з економічних/енергетичних питань. Ніби такою була рекомендація наших західних партнерів».
Він також нагадав, як йшли справи у Нафтогазі раніше: «Мені важко коментувати мільйонні премії. Але я добре пам‘ятаю, як перший глава НАК Ігор Бакай роздавав своїм секретаркам на дні народження Мерседеси. Це при тому, що річної офіційної зарплати Бакая вистачило б хіба що на колесо від цієї машини. Так що все пізнається у порівняннях. І мораль теж».
Екс-міністр інфраструктури Владислав Криклій сумно пожартував про весну та посадки: «Я розумію, що весна прийшла та обіцяли саджати, але почали точно не з тих. Андрій Пивоварський, Андрій Коболєв, тримайтесь».

Екс-заступник міністра економіки, а нині директор у KPMG в Україні Дмитро Романович не втримав емоцій: «Де-факто арешт Коболєва — це адовий п… ц, друзі… Не знаю про що думали судді ВАКС, але якщо вони хотіли одним рішенням підірвати одночасно довіру до антикорупційних органів, корпоративну реформу і мотивацію адекватних людей йти у владу — їм це вдалось».
Не менш емоційно відреагував журналіст та блогер Антон Швець: «САП фактично заарештував Коболєва. Апеляція ВАКС постановила 229 мільйонів застави Коболєву. Пʼять днів на збори застави. Я хз де таку суму можна взяти. Вітання. Корпоративна реформа йде на***».
А його колега по партії Демократична Сокира Віктор Трегубов вдався до образних порівнянь: «Побудували антикорупційну вертикаль ім. Лаврентія Палича. І удовбали нею по останнім незалежним технократам під улюлюкання бютівських покручів. Якось такось».
Як повідомлялося, 19 січня НАБУ та САП повідомили підозру колишньому голові правління НАК Нафтогаз України Андрію Коболєву у тому, що він, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн у 2018 році.
Прокурор відпочатку просив застосувати до Андрія Коболєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 365 млн грн.