$2200 за тисячу кубів — не межа. Єврокомісія навряд чи швидко розгляне скаргу Нафтогазу на Газпром — Коболєв

23 грудня 2021, 21:01

Як зазначив колишній голова НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв, аналітики припускають зростання спотових цін на газ до $3000 за тисячу кубів.

На думку колишнього голови НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва, Єврокомісія навряд чи рухатиметься швидко у питанні розгляду скарги Нафтогазу на зловживання російським Газпромом панівним становищем на європейському ринку газу.

Відео дня

Про це Коболєв заявив в ефірі Радіо НВ.

«Ця справа, я сподіваюся, буде прийнята до розгляду, я не хочу пірнати у складні юридичні аспекти, які визначають здатність Нафтогазу подавати подібні скарги та успішно надавати аргументи, які потім стануть базою для певних висновків саме цього департаменту Європейської комісії», - заявив колишній керівник держкомпанії.

Водночас Коболєв заявив, що «хотілося б насамперед побачити» подібні скарги на Газпром від європейських компаній, великих європейських гравців ринку або стейкхолдерів з енергетичного питання.

«Той факт, що про них ми нічого не чуємо, той факт, що про них ми нічого не бачимо, насправді є сумним підтвердженням того факту, що поки що європейські функціонери займають дуже пасивну позицію щодо Газпрому, якою Газпром активно користується», – зазначив колишній глава Нафтогазу.

На думку Коболєва, Єврокомісія має достатньо фактів, що вказують на те, що Газпром активно зловживає своєю домінуючою позицією на європейському ринку газу.

Також колишній глава Нафтогазу припустив, що ціни на газ у Європі продовжать зростати і «$2200 це ще не межа». Він додав, що деякі аналітики прогнозують зростання цін на газ до $3000 за тисячу кубів.

Нагадаємо, що 21 грудня НАК Нафтогаз України звернувся до Єврокомісії зі скаргою на зловживання російським Газпромом домінуючим становищем на європейському ринку газу.

Як повідомлялося, 21 грудня спотові ціни на газ у Європі кілька разів побили абсолютні рекорди, досягнувши позначки $2189 за тисячу кубів. На момент написання новини вони становлять $2053 за тисячу кубів.

Однією з причин різкого стрибка цін стала відмова Газпрому бронювати прокачування газопроводом Ямал-Європа.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X