«Ми у топсписку у світі». Україна цікава країна для інвестицій у декарбонізацію — Коболєв

Андрій Коболєв, ексглава Нафтогазу (Фото:Група Нафтогаз / Facebook)
Колишній голова НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв після звільнення з посади керівника компанії зайнявся бізнесом у сфері декарбонізованої енергії.
Про це він розповів в інтерв'ю Forbes Україна.
Про сам бізнес поки що можу розповісти лише загалом. Ми говоримо про декарбонізовану енергію. На початку січня у США з’явилася компанія, яка залучатиме інвестиції для таких проєктів в Україні. Їхня головна мета — зменшення викидів СО2″, — заявив колишній керівник держкомпанії.
За словами Коболєва, Україна є надзвичайно цікавою країною для інвестицій у зниження викидів СО2.
«Ми в топсписку у світі з точки зору ефективності інвестиції у зниження викидів СО2. На цьому і побудована моя бізнес-ідея», — заявив колишній керівник Нафтогазу.
Водночас озвучувати суми інвестицій та конкретні проєкти Коболєв відмовився. Також він додав, що не повернувся б працювати до держкомпанії.
«Якби мені запропонували очолити Нафтогаз без конкурсу, відмовився б», — заявив колишній голова НАК.
Нагадаємо, що 28 квітня 2021 року Кабінет Міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу. Натомість на цю посаду призначено в.о. голови Міненерго Юрій Вітренко, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренка призначено головою правління держкомпанії на рік. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин та заяву про відставку не подавав.
У Нафтогазі його звільнення та тимчасове усунення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.
Днем раніше Коболєв і правління Нафтогазу презентували звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи у 2020 році становив 19 млрд грн. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія " відштовхнулася від дна і почала генерувати прибуток". За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року «Нафтогаз» буде прибутковим.
Коболєв очолював Нафтогаз із березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.
Юрій Вітренко також прийшов до Нафтогазу у 2014 році. У компанії він обіймав посаду виконавчого директора і опікувався арбітражними розглядами з Газпромом, що успішно закінчилися для України. Влітку 2020 Вітренко пішов з Нафтогазу, оскільки його посаду в компанії скоротили. Тоді ж він заявив, що вважає Коболєва неефективним керівником.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.