Ситуація в Укрнафті для мене стало сюрпризом — Коболєв

22 червня 2020, 12:16

Конкурс на голову правління Укрнафти ще не завершений. У Нафтогазі (мажоритарний акціонер) розбираються, що з ним робити далі.

Про це голова Нафтогазу Андрій Коболєв сказав в інтерв'ю Liga.net.

"Конкурс по Укрнафті ще не завершений. Ми зараз розбираємося, що нам робити далі. У мене були певні очікування від людини, яка нею займався (Юрій Вітренко. - ред.). Але те, що там сталося, для мене стало сюрпризом. З цим сюрпризом я продовжую розбиратися. Там була дуже цікава ситуація з кандидатами. Я знаю компанію Boyden (міжнародна хедхантингова компанія. - ред.) і розумію, що вони робили, але не розумію, як з конкурсу ми на рівному місці пірнули в проблему. Я не можу називати імена людей, які вийшли до фіналу, але без них це буде неповна інформація, і ви не зможете зрозуміти, як красивий західний конкурс перетворився в конфліктний процес. Більшого коментаря я поки давати не хочу", - розповів він.

Відео дня

За словами Коболєва, член наглядової ради Укрнафти, директор з юридичних питань Нафтогазу Ярослав Теклюк, який проголосував за скасування конкурсу на голову Укрнафти, з ним своє рішення не погоджував і не зобов'язаний був це робити.

"Але в Нафтогазі є механізм голосування залежних членів наглядової ради. Ми ним регулярно користуємося. І, наскільки я пам'ятаю, з 2014 року у нас не було прецедентів, коли залежні члени не виконували інструкцію Нафтогазу. Куратор цієї юрособи приходить на правління і каже: пропоную зобов'язати нашого представника проголосувати таким чином. Я говорю зараз про залежних членів. Як правило, правління каже "так", але бувають різні випадки. Так ось тоді куратор Укрнафти цю інструкцію не виніс і, відповідно, залежні члени наглядової ради могли голосувати, як вважали за потрібне" , - сказав Коболєв.

Нагадаємо, 25 травня на сайті Укрнафти (50%+ 1 акція належить Нафтогазу, близько 42% акцій — компаніям, пов’язаним з групою Приват) з’явилося повідомлення, що наглядова рада ухвалила рішення припинити проведення конкурсу на голову правління в зв’язку зі зміною поточної економічної ситуації. Головою правління Укрнафти стане Олег Гез, який з 1 травня 2019 року обіймає посаду в.о. голови компанії. За скасування конкурсу проголосували два представника міноритаріїв, три незалежних члени, номіновані міноритаріями, і один представник Нафтогазу (директор з юридичних питань Ярослав Теклюк). Три незалежних члени, номінованих Нафтогазом, а також голова наглядової ради Юрій Вітренко проголосували проти припинення конкурсу. Незалежний член наглядової ради Укрнафти Андрій Бойцун назвав рішення скасувати конкурс «дуже дивним, непослідовним, непрофесійним». За його словами, робота з пошуку нового голови компанії була зроблена на 95% - наглядовій раді залишалося тільки провести співбесіди з кандидатами. Правління Нафтогазу заявило, що відбір кандидатів на посаду глави Укрнафти не відповідав стандартам корпоративного управління. 10 червня стало відомо, що Нафтогаз відкликав Вітренка з наглядової ради Укрнафти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X