Коболєва оштрафували на 8,3 млрд грн за відмову платити Газпрому за газ для терористів

1 березня 2018, 14:11

Державна фіскальна служба (ДФС) виписала голові Національної акціонерної компанії Нафтогаз України Андрію Коболєву штраф на 8,3 млрд грн через відмову компанії оформляти і оплачувати поставки Газпрому у непідконтрольних Україні територіях Донбасу.

Про це Коболєв повідомив на своїй Facebook-сторінці.

Глава Нафтогазу отримав від ДФС два персональні штрафи на суми 7 і 1,3 млрд грн і повинен оплатити його протягом 15 днів

Відео дня

"Реальна причина - відмова Нафтогазу оформляти і оплачувати природний газ, який Газпром контрабандно поставчав на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей ", - написав він.

Також причиною стало те, що глава Нафтогазу не забезпечив можливості подачі додаткової митної декларації з повним пакетом товаросупровідних документів.

Зазначимо, що документи ДФС про штраф підписані начальником Енергетичної митниці ДФС Ігорем Піковським.

Раніше повідомлялося, що у лютому цього року Газпром заявив, що заборгованість Нафтогазу за газ, що постачається з 2013 року до першого кварталу 2017 року, становить $ 3,3 млрд.

У свою чергу, Нафтогаз неодноразово заявляв, що буде оплачувати Газпрому лише замовлені та прийняті поставки природного газу, тоді як декларовані ним поставки газу на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей до таких не належать.

У Нафтогазі відзначали, що компанія не бере газ за контрактом із Газпромом на державну виконавчу службу Прохорівка і Платове на кордоні з РФ.

В кінці лютого, Газпром перестав виставляти рахунки Україні за поставки на окупований Донбас.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ , який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Показати ще новини
Радіо НВ
X