Коболєв звинуватив НКРЕКП у грі на руку Фірташу - ЗМІ

6 листопада 2018, 14:50

Компанії, які здійснюють газопостачання населення (облгази, більшість яких належить Дмитру Фірташу), відмовляються укладати договори на використання майна НАК Нафтогаз України. При цьому бездіяльність незалежного регулятора в процесі нормативного врегулювання цього питання йде на користь облгазів.

Про це йдеться в листі керівника НАКу Андрія Коболєва до глави НКРЕКП Оксани Кривенко, повідомляє ЕП з посиланням на копію документа.

У листі наголошується, що облгази відмовляються укладати договори на використання майна газорозподільних систем, власником якого є НАК. І тому використовують його "самовільно і негласно".

Відео дня

"З огляду на це, компанія змушена відповідно до Кодексу ГРС підписати акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності, в тому числі з компанією Укртрансгаз", - йдеться в документі.

Згідно з листом, після цього Укртрансгаз не зможе передавати газ через ці труби облгазам, оскільки останні не мають правових підстав для його використання. Це може привести до припинення газопостачання ряду населених пунктів.

Також наголошується, що подальша "бездіяльність НКРЕКП" в питаннях нормативного врегулювання питань, пов'язаних з встановленням справедливих умов користування операторами ГРМ майном групи Нафтогаз створює "соціальні загрози", а також містить "ознаки упереджених дій на користь третіх осіб-суб'єктів права приватної власності".

Коболєв просить вирішити зазначене питання шляхом внесення змін до Кодексу ГРС.

Раніше Коболєв заявляв, що 75% облгазів контролює олігарх Дмитро Фірташ. Крім того, за його словами, облгази вже заборгували Нафтогазу приблизно $2 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X