Коболєв заявив про загрозу передачі підземних сховищ газу новоствореній компанії

17 січня 2018, 13:25

Передача підземних сховищ газу (ПСГ) і непрофільних активів Укртрансгазу новоствореній компанії Магістральні газопроводи України (МГУ) відштовхне іноземних партнерів від співпраці з Україною з управління газотранспортною системою (ГТС).

Про це заявив глава Нафтогазу України Андрій Коболєв, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Наші переговори із зацікавленими іноземними компаніями, а їх чотири, свідчать про те, що якщо ПСГ і непрофільні активи будуть передані до МГУ, то ці компанії втратять інтерес", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, у 2015 році уряд ініціював реформу Нафтогазу з метою виконання вимог Третього енергетичного пакета Європейського енергоспівтовариства, який передбачає розмежування функцій видобутку, транспортування та постачання палива кінцевим споживачам.

В межах реформи було ухвалено рішення про створення нової компанії-оператора ГТС - Магістральних газопроводів України (МГУ), 100% акцій якої є у власності держави.

Також Кабінет Міністрів затвердив перелік матеріальних активів газотранспортної системи і план їх передачі в суспільство Магістральні газопроводи України.

У жовтні 2017 року Нафтогаз погодив проведення внутрішньої реорганізації Укртрансгазу з метою створення в його структурі філії - Оператор ГТС України.

НАК планує передати функції транзиту природного газу компанії Магістральні газопроводи України з 1 липня 2018 року.

Відзначимо, що згідно з планом поділу Нафтогазу, передача до МГУ майна, використовуваного для транспортування газу, має бути проведена через 30 днів після набрання чинності рішеннями Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма в спорі між Нафтогазом і Газпромом за контрактами на період 2009-2019 років. Рішення Стокгольмського арбітражу очікується в грудні 2017 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X