Коболєв заявив про обов'язкову закупівлю російського газу

24 січня 2018, 08:40

Національна акціонерна компанія Нафтогаз має закупити щонайменше 4 млрд куб. м газу у Газпрому у 2018 році.

Про це заявив глава Нафтогазу у ефірі 5 каналу.

За його словами, це обов'язкова умова виконання рішення Стокгольмського арбітражу, і наразі це вигідно з точки зору комерції.

Відео дня

"Щодо закупівлі газу у Газпрому. Ми отримали остаточне рішення Стокгольмського трибуналу в частині контракту купівлі-продажу газу. Завдяки цьому рішенню ми зменшили обов'язковий обсяг купівлі газу з 52 млрд куб. м до 5 млрд куб. м. Що стосується наших зобов'язань. Мінімальний обсяг, який ми маємо відібрати за новим контрактом, це 4 млрд куб. м. Ціна є нижчою від тієї ціни, яку ми зараз отримуємо з європейського напрямку", - сказав Коболєв.

Він також додав, що приблизна річна потреба України в імпорті становить зараз 10 млрд куб. м.

Раніше повідомлялося, що Україна не купує газ від контрагентів з Росії з 25 листопада 2015 року. Імпорт газу здійснювався виключно з Європи.

У 2017 році Україна збільшила імпорт природного газу на 26,8% (на 2,9 млрд куб. м) порівняно з 2016 роком - до 14 млрд куб. м.

Крім того, 19 січня міністр енергетики Ігор Насалик виступив проти купівлі газу у Газпрому.


Нагадаємо, що в червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений в 2013-2014 роках газ, а також коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого за ним природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року одержали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" при поставках природного газу Україні, на якому грунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

22 грудня 2017 року Нафтогаз заявив, що виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у Газпрому в 2014 році, на 27,4%: з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Втім, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, Нафтогаз має виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Водночас в Нафтогазі зазначають, що остаточні обсяги розрахунків між компаніями будуть визначені після рішення суду щодо контракту про транзит газу, який очікується наприкінці лютого.

Показати ще новини
Радіо НВ
X